V9 Bobber po zabiegu personalizacji: mapa Łodzi i kilka męskich modyfikacji

- Piotr Jędrzejak

Motocykl po modyfikacji według wizji Jarka nie odbiega daleko od oryginału. A jednak jest bardzo „osobisty”, a przy tym wygląda naprawdę świetnie. Udało się skutecznie „poprawić fabrykę”?

Na naszej skrzynce pocztowej zdjęcia i krótki opis dotyczący motocykla customowego. Zmiany nie są radykalne, ale efekt jest tak dobry, że postanowiliśmy się z Wami podzielić tym małym dziełem sztuki nowoczesnej na dwóch kołach.

Moto Guzzi V9 Bobber - custom Unikat Motorworks (12)

Historia motocykla jest prosta. Jarek kupił sobie w salonie Moto Guzzi V9 Bobber. Znamy ten motocykl, dlatego go lubimy (i motocykl, i Jarka). Bobber nie tylko dobrze wygląda i świetnie brzmi, ale do tego stanowi ogromne, pozytywne zaskoczenie w trakcie jazdy. Zobaczcie, jak wygląda w wersji seryjnej:

Seryjny V9 Bobber

Seryjny V9 Bobber

Jarkowi było jednak zbyt mało. Chciał, aby jego sprzęt był wyjątkowy.

„Niezależnie od tego, dokąd jadę, zawsze pamiętam, skąd jestem. Ten projekt to hołd dla mojej Łodzi, osobisty pamiętnik, który chciałem połączyć z klasycznym, ale dynamicznym stylem nowego Moto Guzzi. Oszczędny i wyważony, niewysilony wizualnie, a jednak łatwy do odczytania. Miasto jest w nim kanwą, na której życie wskazuje drogę. Wierzę, że każdy z nas, motocyklistów, ma taką drogę – i nawet jeżeli niepokazaną publicznie, tak jak moja za pomocą czerwonej linii, to ma ją gdzieś w myślach.”

Moto Guzzi V9 Bobber - custom Unikat Motorworks (15)

Mapę Łodzi zaprojektowała Katarzyna Górska (Facebook), a motocykl przerobił zakład Unikat Motorworks 1/1 z Wrocławia (Facebook). Zgodnie z pomysłem Jarka, mapa Łodzi miała wyłaniać się spod białego lakieru motocykla niczym siatka żył pod skórą. Na niej miała widnieć czerwona linia stanowiąca trasę łączącą ważne punkty z życiorysu właściciela. V9 Bobber został ponadto uszlachetniony skórzaną tapicerką, LEDowym oświetleniem, sportowymi dźwigniami i lusterkami z aluminium. Aby „wyczyścić” motocykl ze zbędnych ozdobników, wszystkie szare i srebrne elementy zostały pomalowane na czarno. Przeniesienie tablicy na bok, masywne opony i podcięte błotniki dodają męskiego charakteru.

Podoba się?

Moto Guzzi V9 Bobber - custom Unikat Motorworks (4)

Moto Guzzi V9 Bobber - custom Unikat Motorworks (14)

Moto Guzzi V9 Bobber - custom Unikat Motorworks (13)

Moto Guzzi V9 Bobber - custom Unikat Motorworks (11)

Moto Guzzi V9 Bobber - custom Unikat Motorworks (10)

Moto Guzzi V9 Bobber - custom Unikat Motorworks (9)

Moto Guzzi V9 Bobber - custom Unikat Motorworks (8)

Moto Guzzi V9 Bobber - custom Unikat Motorworks (7)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl