#TakDlaToruŁódź – ODTJ Tor Łódź całkowicie legalny!
Piotr Jędrzejak
28 marca 2017

Teraz nie ma najmniejszych, nawet bezpodstawnych wątpliwości co do działania Toru, a więc instruktorzy zaprasza na jazdy i szkolenia!

W lutym bieżącego roku w mediach ogólnotematycznych zrodziła się ogromna i nieprzyjemna nagonka przeciwko Ośrodkowi Doskonalenia Techniki Jazdy Tor Łódź, o czym Was informowaliśmy. Mimo, że obiekt zlokalizowany jest na terenie przemysłowym i ściśle przestrzega norm hałasu, dziwne osoby w dziwny sposób protestowały, że jest zbyt głośno. Poza tym sami wiecie, jak media ogólnotematyczne lubią wszelkiego rodzaju afery związane z ulicznymi wyścigami samochodów czy motocykli – tymczasem Tor Lódź jest jedynym obiektem w województwie, na którym kierowcy mogą wyszaleć się w bezpieczny sposób, a media i tak robią nagonkę. Kolejny protest dotyczył braku określonych zezwoleń budowlanych na użytkowanie obiektu, pomimo, że w tym konkretnym przypadku Tor Łódź mógł legalnie funkcjonować bez nich. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, zarząd obiektu i tak zdobył te ponadnormatywne zezwolenia. Teraz można powiedzieć, że Tor Lódź działa w 100% legalnie. Na stronie Toru pojawiło się oświadczenie:

Dziękujemy za wsparcie Wszystkim, którzy kibicowali naszej inicjatywie budowy unikalnego w woj. łódzkim Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy.

Obiekt został wybudowany legalnie i działa legalnie.

• 18 grudnia 2015r dostarczyliśmy do urzędu opracowywany przez wiele miesięcy operat środowiskowy na budowę Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy zawierający m.in. takie elementy jak badanie emisji spalin i dźwięku dla pojazdów spalinowych.

• 30 grudnia 2015r uzyskaliśmy pozytywną decyzję środowiskową na budowę ODTJ.

• 2 lutego 2016r uzyskaliśmy prawomocne pozwolenie na budowę Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Tor Łódź.

Na początku kwietnia 2016r podpisaliśmy umowę z wykonawcami i rozpoczęliśmy budowę pierwszego Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w województwie łódzkim.

Dysponujemy decyzją na użytkowanie obiektu, wydaną przez Wojewódzki Nadzór Budowlany w Łodzi. 

Jest to jedyne legalne i profesjonalnie przygotowane miejsce w woj.łódzkim, gdzie kierowcy mogą trenować swoje umiejętności w bezpiecznych warunkach pod okiem doświadczonych licencjonowanych instruktorów. Ośrodek wyposażony jest w dwie płyty poślizgowe, sekcje zraszanych zakrętów, budynek szkoleniowo – konferencyjny.

Instruktorzy jazdy Akademii Jazdy Tor Łódź zapraszają wszystkich, którzy chcą poprawić swoje umiejętności jazdy.

Jeżeli wspieracie inicjatywę, jaką jest funkcjonowanie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Tor Łódź, podzielcie się tą pozytywną informacją!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły