Otwarte Mistrzostwa Pit Bike Country w Głażewie już w niedzielę!
MotoRmania
29 marca 2017

Kilka dni dzieli nas do pierwszej rundy zmagań na torze w Głażewie. Już 2. kwietnia zawodnicy Pit Bike staną do rywalizacji terenowej. To pierwsze zawody w tym sezonie i ponad pięćdziesięciu zgłoszonych zawodników. Emocje gwarantowane!

informacja prasowa

Miesiące oczekiwań na nowy sezon i wielkie jego otwarcie w mistrzowskim stylu. Kilkudziesięciu zawodników z naszego regionu, ale również całej Polski, już w najbliższą niedzielę stanie na starcie 1. rundy Bud-Rem Stal Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Dla młodych zawodników to wielkie święto i podsumowanie dotychczasowych przygotowań. Zmagania toczyć się będą na motocyklach klasy Pit Bike, zawody otwarte są na wszystkie marki mini-crossów.

Chcą być najlepsi

– Zaczyna się od jazdy samemu. Ale motocross to sport stadny. Z czasem dołącza kolega, dwóch. Później zaczynamy się ścigać między sobą na torze podczas treningów, bo musi być rywalizacja. Na tym polega każdy sport i inaczej tego sobie nie wyobrażam. Tak samo jest z dziećmi. Rywalizacja strasznie je nakręca, świadomie zaczynają z siebie więcej dawać. Zawody to kwintesencja każdego sportumówi Marcin Wójcik, kilkukrotny Mistrz Polski w motocrossie, aktualnie trener tej dyscypliny.

Zawody zostaną rozegrane w sześciu klasach: Smyk od 8 do 12 lat, Kadet od 8 do 14 lat, Junior od 11 do 16 lat, Pit Ladies od 13 lat, Pro od 17 lat (do 150 ccm pojemności), Open od 15 lat (do 190 ccm pojemności) i po czterech rundach wyłonią Mistrza Kujawsko-Pomorskiego na 2017 rok. Zawody odbywają się pod egidą Polskiego Związku Motorowego, biorą w nich udział zawodnicy z odpowiednią dla swojej dyscypliny licencją zawodniczą. By wziąć udział w zawodach, trzeba spełnić również wymagania wiekowe. Na torze off-roadowym wymagany wiek do zdania licencji to 8 lat.

To co wyróżnia tę dyscyplinę to fenomen wiekowy. Na torach spotykają się koło siebie dzieci, nastolatkowie, ich rodzice, a nawet dziadkowie. To chyba pierwsza dyscyplina, która integruje i łączy pokolenia. Łączy podczas wspólnej rywalizacji, ale przede wszystkim wyśmienitej zabawy w duchu fair play.

Nadchodzą młodzi

– Z dumą obserwuję rozwój samej dyscypliny, jak i młodych zawodników, którzy w zatrważającym tempie budują swoje umiejętności. Tym samym pokazują, że w młodych siła, że można wyjść poza schematy codziennych obowiązków, poza rozrywki kończące się na komputerze i telewizji. Ci młodzi ludzie już teraz są pełni charyzmy, odpowiedzialności. Młodzi ludzie, którzy są w stanie ciężko pracować na swoje efekty. Te będziemy mogli obserwować już w najbliższą niedzielę. Kibicuję i trzymam kciuki! Ale nie samo podium jest najważniejsze, liczy się to, że każdy z nich chce walczyć i mierzyć się ze swoimi koleżankami i kolegami z toru – zaznacza Łukasz Pawlikoski, z klubu MX Otopit Toruń.

Zapraszamy na tor w Głażewie już 2. kwietnia 2017. Wyjazd do pierwszego wyścigu 12:30.

Harmonogram czasowy zawodów

8.30 – czynne biuro zawodów
8.30 – 10.30 – rejestracja uczestników
9.00 – 11.00 – odbiór techniczny
9.00- Egzamin teoretyczny na certyfikat
10.00 – 10.15 – I trening dla klasy SMYK
10.20 – 10.35 – I trening dla klas: KADET, JUNIOR, PIT LADIES
10.40 – 10.55 – I trening dla klas PRO i OPEN
11.00 – 11.15 – II trening dla klasy SMYK
11.20 – 11.35 – II trening dla klas: KADET, JUNIOR, PIT LADIES
11.40 – 11.55 – II trening dla klas: PRO i OPEN
przerwa techniczna
12.15 – odprawa z zawodnikami
12.30 – wyjazd do I wyścigu klasy SMYK
12.55 – wyjazd do I wyścigu dla klas KADET, JUNIOR, PIT LADIES
13.25 – wyjazd do I wyścigu dla klas klas PRO i OPEN
13.50 – przerwa techniczna
14.10 – wyjazd do II wyścigu klasy do SMYK
14.30 – wyjazd do II wyścigu dla klas: KADET, JUNIOR, PIT LADIES
14.55 – wyjazd do II wyścigu dla klas klas PRO i OPEN
przerwa techniczna
15.40 – ogłoszenie wyników i zakończenie zawodów

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły