Szkolenie motocyklowe w Bydgoszczy z Natalią Florek w kwietniu!
MotoRmania
25 lutego 2014

Na szkolenie zapraszamy każdego motocyklistę, bez względu na umiejętności. 

Informacja prasowa

Już 12. kwietnia, uczestnicy szkolenia organizowanego przez SzkolenieMotocyklowe.pl przypomną sobie i poćwiczą podstawowe elementy prawidłowej techniki jazdy oraz pojeżdżą na torze pod okiem doświadczonych instruktorów techniki jazdy odświeżając umiejętności nabyte w poprzednim sezonie.

Na szkolenie zapraszamy każdego motocyklistę, bez względu na umiejętności. Podstawowym mottem tego spotkania jest nauka bezpiecznej jazdy, opanowanie sytuacji awaryjnych bez uszczerbku dla zdrowia motocyklisty i motocykla 😉

Zajęcia poprowadzą instruktorzy nauki i techniki jazdy. Całość szkolenia odbędzie się na torze asfaltowym – kartingowym zlokalizowanym w Bydgoszczy. Gościem specjalnym będzie zawodniczka wyścigów motocyklowych Natalia Florek.

Program szkolenia:

1. Kontrola stanu technicznego motocykli i podstawowe regulacje, wszędzie tam gdzie będzie po potrzebne

2. Zajęcia teoretyczne – przypomnienie podstawowych technik potrzebnych podczas jazdy. Duży nacisk jak zwykle położymy na naukę hamowania i unikania ryzyka (omijania przeszkody) ale również nie zabraknie wiedzy o prawidłowych technikach przyspieszania, zmiany biegów czy manewrowania w trudnych i ciasnych miejscach

3. Zajęcia praktyczne cz. I – zajęcia wykonywane podczas pokonywania nitki toru pod okiem instruktorów. Nie zabraknie ciasnego manewrowania, dynamicznego omijania przeszkody oraz hamowania i próby zatrzymania motocykla na najkrótszym możliwym odcinku.

4. Zajęcia praktyczne cz. II – pojeździmy po nitce toru odświeżając technikę pokonywania zakrętów, czyli rozgrzewka przed motocyklowymi podróżami w sezonie 2014.

Charakterystyka toru w Bydgoszczy

Wykorzystujemy tor kartingowy, który od ubiegłego roku dostał nową, bardzo przyczepną nawierzchnię. Długość nitki toru wynosi 1017 metrów zaś szerokość od 8 do 12 metrów. Obiekt jest homologowany do wyścigów, a tym samym wyposażony we wszelkiego rodzaju zabezpieczenia pozwalające na bezpieczną jazdę i wykonywanie kolejnych zadań. Różnorodne zakręty w prawą i lewą stronę z różnym profilowaniem dają ogromne możliwości do treningu dla motocyklistów poruszających się w normalnych ruchu ulicznym, a głównie dla takich osób kierujemy nasze szkolenia.

Nowość w sezonie 2014

Dla zainteresowanych oferujemy możliwość transportu motocyklisty i jego motocykla na tor w dniu szkolenia. Wyjazd z ustalonego miejsca w Poznaniu lub w okolicy. Załadunek motocykli wcześnie rano lub dzień wcześniej. Wszelkie ustalenia telefonicznie pod nr 694 300 255 (na około 5 dni przed szkoleniem) lub via email: biuro@szkoleniemotocyklowe.pl

Koszt transportu motocykla i motocyklisty na trasie Poznań – Bydgoszcz – Poznań to jedyne 150 zł – tylko i wyłącznie dla uczestników naszego szkolenia. Czy to dużo czy mało każdy musi rozsądzić sam, ale warto wiedzieć, że nasze szkolenia są bardzo intensywne i po całym dniu spędzonym na torze czasem warto wrócić bezpiecznie. Dysponujemy bardzo komfortowym busem do przewozu 8 osób oraz 8 motocykli. Na pokładzie towarzyszą nam filmy o tematyce motocyklowej lub przyjemna muzyka, a w gorące dni atmosferę schładza dwustrefowa klimatyzacja.

Organizacja szkolenia

Podczas szkolenia uczestników zapraszamy na krótką przerwę obiadową – obiad serwujemy na miejscu. Do dyspozycji uczestników staramy się zapewnić zimne i ciepłe napoje.

Jeżeli tylko istnieje taka możliwość z każdego szkolenia powstaje materiał video z nagraniem przejazdów uczestników. Z reguły mamy też fajne zdjęcia, które udostępniamy uczestnikom w naszych galeriach.

Szkolenie zaplanowane jest na 12. kwietnia. Więcej szczegółów, cena, liczba wolnych miejsc i formularz rejestracyjnydostępne są na stronie organizatora!

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły