Szkolenia motocyklowe na torach w Toruniu i Bydgoszczy już za tydzień!

- MotoRmania

Już dokładnie za tydzień, w dniach 17. i 18. lipca, czyli w piątek i w sobotę SzkolenieMotocyklowe.pl zaprasza Was na tory w Toruniu oraz w Bydgoszczy. Sprawdźcie, co jest w programie!

Szkolenia na torach kartingowych to doskonała okazja na pokazanie / przypomnienie podstaw techniki jazdy motocyklem oraz trening jazdy torowej. Zawsze pierwszą część szkolenia poświęcamy na trening różnych sytuacji awaryjnych, zaś druga część to jazda nitką toru pod okiem doświadczonych instruktorów nauki i techniki jazdy. Na wybrane szkolenia zapraszamy również współpracujących z nami zawodników sportów motocyklowych.

Dla kogo takie szkolenie?

Dla każdego! Nie ma znaczenia jakim jeździsz motocyklem i jak długo już jeździsz. Każdego roku warto powtórzyć i poćwiczyć pod okiem instruktorów, w bezpiecznym miejscu, techniki prowadzenia motocyklach ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa jazdy i opanowywania sytuacji awaryjnych na drodze. Wykorzystanie do szkolenia torów kartingowych o długości około 1000 m daje dodatkową możliwość szlifowana jazdy w zakręcie w bardzo bezpiecznych warunkach. Bo dobry styl jazdy daje więcej frajdy!

Szkolenie Motocyklowe PL (1)

Program i czas trwania

Szczegółowe informacje znajdują się w systemie zapisów, ponieważ staramy się dostosowywać szkolenia również do możliwości obiektu na którym je prowadzimy. Poniżej publikujemy przykładowy program, który jeżeli tylko jest to możliwe modyfikujemy tak, aby był jeszcze ciekawszy dla uczestników szkolenia.

Kontrola motocykli

Każde szkolenie rozpoczynamy od kontroli stanu motocykli uczestników. Zawsze, jeżeli wymaga tego sytuacja pomagamy dokonać podstawowych regulacji tak, aby uczestnik brał udział na sprawnym i dostosowanym do jego potrzeb motocyklu. Zabieramy na szkolenia podstawowe narzędzia. Współpracujemy z firmą MOTUL więc na każdym szkoleniu mamy ze sobą również zapas płynów eksploatacyjnych i chemii motocyklowej z możliwością zakupienia ich przez uczestników, jeżeli zachodzi taka potrzeba.

Zajęcia teoretyczne:

– podstawowe zasady bezpieczeństwa na torze
– podstawy techniki kierowania motocyklem: przeciwskręt, prawidłowa zmiana biegów (omówienie zmian bez użycia klamki sprzęgła), proces hamowania z ABS i bez ABS, technika i taktyka sprawnego pokonywania zakrętów
– zagrożenia w ruchu drogowym i ich minimalizowanie
– omówienie ćwiczeń praktycznych na torze
zajęcia w 99% przypadków prowadzi Marcin Kukawka – instruktor techniki jazdy i doświadczony motocyklista

Zajęcia praktyczne:

– rozgrzewka na motocyklu, jazda slalomem, ciasne manewrowanie
– ćwiczenia – trening zachowania w sytuacjach awaryjnych (m.in. hamowanie awaryjne, ominięcie przeszkody)
– podstawy jazdy w zakręcie, świadome użycie przeciwskrętu
– zapoznanie z całą nitką toru
– w II części dnia szkoleniowego – jazda nitką toru w grupach. Wówczas zwracamy uwagę na tor jazdy i pokonywanie zakrętów

Cena dla szkoleń w Toruniu oraz w Bydgoszczy jest identyczna i wynosi 390 zł. System rezerwacji, więcej szczegółów, informację o możliwym transporcie motocykli, czy sprawy organizacyjne znajdziecie na dedykowanej stronie organizatora. Szkoleniami możecie też podzielić się na Facebooku: Toruń oraz Bydgoszcz.

Szkolenie Motocyklowe PL (3)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl