„Symfonia na 100 motocykli” w ramach ISCM World Music Days

- MotoRmania

Festiwal ISCM World Music Days 2014 odbędzie się we Wrocławiu w dniach 3-12 października. Na przedostatni dzień imprezy zaplanowano wielką premierę „II Symfonii na 100 motocykli, gitarę elektryczną, perkusję i elektronikę”.

Autorem utworu jest kompozytor Sławomir Kupczak. W roli muzyków wystąpią wrocławscy motocykliści koordynowani przez klub motocyklowy APANONAR, w roli instrumentów – ich maszyny, od zabytkowych modeli przez nowoczesne ścigacze aż po kultowe Harleye. Sporą atrakcją jest uczestnictwo w projekcie Andrzeja Nowaka, gitarzysty i podpory legendarnego już zespołu TSA. Za perkusją usiądzie znakomity Dominik Stankiewicz.

„Symfonia na 100 motocykli” to szczególny punkt programu ISCM WMD 2014. Z tego powodu odbędzie się w wyjątkowym miejscu. Specjalnie na potrzeby koncertu otwarty zostanie parking przy Narodowym Forum Muzyki.

II Symfonia na sto motocykli - baner

Pisząc o najważniejszych wydarzeniach ISCM WMD 2014 koniecznie trzeba wspomnieć o tak efektownych przedsięwzięciach jak „Siren Chants – koncert na dwa statki i sto syren okrętowych” nad Bulwarem Włostowica czy Festiwal Opery Współczesnej organizowany przez Operę Wrocławską (wśród wystawianych oper znajduje się dzieło Mistrza Petera Eotvosa „Anioły w Ameryce” oparte na kultowym amerykańskim serialu).

Ponadto w programie znalazły się występy takich artystów jak Peaches oraz John Paul Jones (ex-Led Zeppelin), który towarzyszy grupie Supersilent.

World Music Days ma na celu prezentację muzyki współczesnej, muzyki XXI w. Powołany do życia przez Międzynarodowe Towarzystwo Muzyki Współczesnej (International Society for Contemporary Music). Po raz pierwszy zorganizowany został w Salzburgu w 1923 r. Od tego czasu gościł już w ponad pięćdziesięciu miastach na całym świecie. W 2014 r. z inicjatywy Miasta Wrocław przybywa do Wrocławia. Powstaje przy pomocy Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej, ESK 2016, Opery Wrocławskiej, NFM-u, Akademii Muzycznej oraz Programu 2 Polskiego Radia.

W ISCM World Music Days 2014 udział wezmą artyści, dziennikarze, dyplomaci i politycy z ponad siedemdziesięciu krajów.

Rozmach i prestiż wydarzenia pozwalają myśleć, że festiwal będzie najważniejszym wydarzeniem kulturalnym w br. ISCM WMD 2014 organizowany jest przez Miasto Wrocław przy pomocy Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej, ESK 2016, Opery Wrocławskiej, Narodowego Forum Muzyki, Akademii Muzycznej oraz Programu 2 Polskiego Radia. Założeniem jest zaprezentowanie najciekawszych zjawisk muzyki współczesnej, muzyki XXI wieku.

Strona internetowa: www.worldmusicdays2014.pl
Facebook: www.facebook.com/WorldMusicDays2014

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl