Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych już w niedzielę
MotoRmania
13 listopada 2015

W trzecią niedzielę listopada, 15.11.2015 r., obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

Idea została zapoczątkowana w 1993 roku przez angielską organizację Road Peace. Dzień ten ma być wyrazem szacunku dla ofiar wypadków drogowych i wyrazem wsparcia dla ich rodzin.

Corocznie na świecie, co 30 sekund w wypadku drogowym, ginie jedna osoba. Tragedia ta przychodzi nagle i niespodziewanie, dzieje się blisko nas. Wielu, często bardzo młodych ludzi, traci życie w ułamku sekundy,  jeszcze więcej zostaje niepełnosprawnymi. Ich rodziny cierpią, borykają się z problemami, czasami tracą jedynego żywiciela rodziny, a dzieci cierpią z powodu utraty najbliższych.

W tym samym dniu, Fundacja Jednym Śladem organizuje akcję upamiętniającą  ofiary wypadków w Polsce. W centrum Warszawy, przy skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Alei Jerozolimskich (w okolicach Rotundy PKO), staną słupy z plakatami przedstawiającymi imiona osób – motocyklistów, którzy w mijającym roku stracili życie w wypadkach drogowych. Akcja ma na celu oddanie hołdu ofiarom, jednocześnie ma  zwrócić uwagę  jak ważne jest przestrzeganie przepisów o ruchu drogowym, zachowanie  rozsądku oraz rozwagi na drodze.

Zapraszamy wszystkich motocyklistów, kierowców aut i ich rodziny by wspólnie z nami, w tym dniu i miejscu, o godzinie 12.00, uczcili  minutą ciszy pamięć ofiar.

Link do wydarzenia na Facebook’u: https://www.facebook.com/events/139753353049847/

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły