Śmiertelny wypadek podczas kursu na placu manewrowym

- Piotr Jędrzejak

Kursant na kategorię A stracił życie po niefortunnym wypadku na placu manewrowym.

fot. Tomasz Zieliński,
tvnwarszawa.pl

Do zdarzenia doszło w piątek 7. lipca. Służby zostały poinformowane około 15:00. Miejscem zdarzenia był plac manewrowy szkoły jazdy, znajdujący się w Warszawie, w pobliżu stadionu Syrenki i klubu Stodoła przy ul. Batorego.

36-letni mężczyzna, będący w trakcie kursu na prawo jazdy kategorii A, miał wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Jak podaje asp. Rafał Retmaniak z Komendy Stołecznej Policji: „kursant stracił panowanie nad motocyklem, uderzył kaskiem w metalowy słupek.” Pomimo reanimacji prowadzonej przez instruktora, a następnie przez służby ratunkowe, 36-latek zmarł na miejscu.

Po prawej stronie zdjęcia można zauważyć feralny słupek ogrodzenia. - Fot. Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl

Po prawej stronie zdjęcia można zauważyć feralny słupek ogrodzenia. 
Fot. Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl

Podobno jedną z możliwych przyczyn wypadku może być zasłabnięcie. Policja nie wyklucza takiej opcji, jednak do jakiegokolwiek potwierdzenia okoliczności jeszcze daleko. Śledztwo trafiło pod nadzór prokuratora, przeprowadzona zostanie sekcja zwłok oraz wymagane są opinie biegłych. Kurs prowadzony był na motocyklu Yamaha MT-07.

Redakcja MotoRmanii składa szczere wyrazy współczucia rodzinie i bliskim zmarłego.

Autor zdjęć: Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl.
Tam też można obejrzeć nagranie z miejsca zdarzenia.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl