Szkopek znów bezkonkurencyjny w Poznaniu, Pazera na podium

- MotoRmania

Paweł Szkopek wygrał dwa kolejne wyścigi motocyklowych mistrzostw Polski klasy Superbike, po weekendzie na torze w Poznaniu umacniając się na czele klasyfikacji generalnej i zbliżając do rekordowego, jedenastego tytułu. Podium w niedzielnym wyścigu kategorii Superstock 600 wywalczył z kolei Patryk Pazera.

informacja prasowa

Motocykliści ekipy Pazera Racing w sobotę ścigali się w wyjątkowo trudnych warunkach. W strugach ulewnego deszczu Szkopek nie dał jednak rywalom najmniejszych szans, po starcie z pole position już na pierwszym okrążeniu odskakując na cztery sekundy, a cały wyścig wygrywając na swojej Yamasze R1 z gigantyczną przewagą wynoszącą aż minutę. Dzień później, już w słońcu i upale, obrońca tytułu ponownie dominował, sięgając po czwarte zwycięstwo w tym roku i na półmetku sezonu otwierając 17-punktowe prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Pazera Racing po WMMP 8-9 lipca (3)

„To był dla nas perfekcyjny weekend, choć z jakiegoś powodu w niedzielę minąłem linię mety prawie na kapciu – mówi Paweł Szkopek. – Wczoraj miałem świetne tempo na mokrym torze. Dzisiaj także rewelacyjnie się bawiłem. Wiem co czuje Valentino Rossi i tak samo jak on nie zamierzam kończyć kariery dopóki jazda będzie sprawiała mi taką przyjemność. Dziękuję całej ekipie Pazera Racing oraz technikom od zawieszenia K-Tech za świetną pracę przez cały weekend.”

Po trudnym, sobotnim wyścigu i siódmym miejscu na mokrym torze, w niedzielę na podium w klasie Superstock 600 wrócił także wicelider klasyfikacji generalnej, Patryk Pazera. 19-latek po dramatycznej walce zapewnił sobie swoje czwarte podium w tym sezonie o zaledwie jedną dziesiątą sekundy, umacniając się jednocześnie na drugim miejscu w tabeli.

Pazera Racing po WMMP 8-9 lipca (10)

„W sobotę mieliśmy trochę problemów na mokrym torze, ale najważniejsze, że dowieźliśmy do mety cenne punkty – podkreśla Patryk Pazera. – Bardzo dobrze wystartowałem do niedzielnego wyścigu, ale traciłem trochę zbyt dużo czasu podczas ostrego hamowania, które zazwyczaj jest moją mocną stroną. Wiem jednak nad czym muszę popracować, aby w kolejnych wyścigach znów walczyć o zwycięstwo.”

Z podium w kategorii Superbike dwukrotnie rozminął się w Poznaniu Piotr Prendota, finiszując odpowiednio na czwartym i piątym miejscu. W niedzielę zaledwie trzech sekund zabrakło do podium w debiutanckim sezonie startującemu w klasie Rookie 600 Pawłowi Machijowi. Z rywalizacji w klasie Superstock 1000 Rafała Dzikiego-Seredę wyeliminowała z kolei kontuzja prawej dłoni.

Pazera Racing po WMMP 8-9 lipca (5)

Paweł Szkopek i Patryk Pazera już w najbliższy weekend wystartują w wyścigach Alpe Adria na austriackim torze Red Bull Ring, podczas gdy ekipa Pazera Racing ponownie w komplecie zmierzy się w rundzie mistrzostw Polski, która odbędzie się na węgierskim Pannonia Ringu w ostatni weekend lipca.

Więcej informacji o zespole na oficjalnych profilach facebook.com/pazeraracing oraz instagram.com/pazeraracing

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl