Slovakiaring z MotoRmanią na KTMie 990 Adventure – film od czytelnika
Piotr Jędrzejak
27 maja 2016

Na naszych wyjazdach torowych na Slovakiaring mile widziani są wszyscy motocykliści.

Na kwietniowej imprezie był z nami Michał na swoim KTMie 990 Adventure. Sądząc po kilku wspólnych rozmowach, Michał miał rozrywkę swojego życia – a to dopiero jego pierwszy wypad na tor!

Teraz Michał podesłał nam film, który nagrał na torze oraz słowo komentarza:

„W dniach 25 i 26 kwietnia wybrałem się na track day organizowany przez Motormanię na torze Slovakiaring. Powiem krótko: było rewelacyjnie. Pierwszego dnia odbyło się 6 sesji po 20 minut. Drugiego dnia dwie sesje kwalifikacyjne, każda po 20 minut i 20 minutowa rozgrzewka. Wisienką na torcie był wyścig na dystansie 6 okrążeń.

Zapisałem się do grupy D, gdyż był to mój pierwszy wypad na tor wyścigowy. Pierwszego dnia udało się wykręcić czas 2:57.285. Drugiego dnia w pierwszej sesji kwalifikacyjnej uzyskałem 2:57.243. W drugiej sesji poprawiłem ten czas o 2 sekundy na poziom 2:55.051. Ten czas spowodował, że zamiast prawdopodobnego startu z pierwszej linii w grupie D, awansowałem do grupy C. Oznaczało to start z 22 pozycji (6 linia), wśród praktycznie samych supersportów i superbików. W tym wyścigu dojechałem na 17 pozycji, przy okazji bijąc swój czas. Uzyskałem 2:49.276!!! Mój łączny czas wyścigu był o 20 sekund niższy niż czas zwycięzcy wyścigu z grupy D.

Jak zapewne większość z Was wie, mój motocykl to KTM 990 Adventure, który dysponuje mocą 98 KM i 96 Nm, a zatankowany do pełna waży 232 kg. Cholernie uniwersalny sprzęt. Opony pozamykane, podnóżek przeszlifowany, podeszwy w butach na zewnętrznych stronach pościerane.

Filmik jest moją pierwszą kompilacją, więc liczę na nutkę wyrozumiałości.”

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły