Predictive Vision: dwie zwykłe kamery i specjalny system wykrywający zagrożenia
Piotr Jędrzejak
15 czerwca 2018

Idea firmy Ride Vision jest prosta: połączyć zwykłe kamery szerokokątne ze swoim system, który będzie informował o zagrożeniach w trakcie jazdy, dookoła motocykla.

Ride Vision jest młodziutką, izraelską firmą technologiczną. Ich pomysł spodobał się inwestorowi YL Ventures i teraz Ride Vision może bezpiecznie pracować nad Predictive Vision. System opiera się na zwykłych, szerokokątnych kamerach zamontowanych na motocyklu, co oznacza, że nie będzie trzeba kupować drogiego i dedykowanego sprzętu. Obraz z kamer, który może obejmować pełne 360 stopni dookoła motocykla, jest przetwarzany przez komputer, który w czasie 100 milisekund jest w stanie powiadomić motocyklistę o zbliżającym się zagrożeniu. Na przykład o samochodzie nadjeżdżającym w martwym punkcie. System ostrzega za pomocą dźwięku oraz kontrolek.

Jak mówi Uri Lavi, współzałożyciel i CEO firmy Ride Vision: „Wyzwanie miało naturę technologiczną. Jest technologicznie trudne, aby dostarczyć rozwiązanie, które dodaje jak najmniej kosztów, przestrzeni i wagi, a także wymaga wiele puntów montażu… w wąskim i niewielkim motocyklu.

Wiemy, że motocykle to wyjątkowe pojazdy i wymagają wyjątkowych rozwiązań. Rozumiemy, że zachowanie motocykli na drodze oraz analiza zagrożeń jest zupełnie inna, niż w samochodach. Chcemy utrzymać prostotę motocykli, rozszerzając ją o Predictive Vision. Chcemy wzmocnić motocyklistów o dodatkowe instrumenty bezpieczeństwa, jednocześnie naturalnie rozszerzając możliwości nagrywania jazdy i zachowania swojego motocykla, co jest zwyczajnie świetne, szczególnie dla świadomych motocyklistów.”

Prace nad systemem Predictive Vision trwają, więcej na stronie ride.vision. Wielu motocyklistów na co dzień używa kamer szerokokątnych do nagrywania swojej jazdy. Chcielibyście więc otrzymać możliwość połączenia tych kamer z systemem, który ostrzegałby o niebezpieczeństwie dookoła motocykla?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły