Moretti 139FMB – silnik 125 ccm oparty na legendzie
MotoRmania
15 czerwca 2018

Jednostka oparta jest oryginalnie na konstrukcji Hondy Cub.

Silnik Moretti 125ccm z manualną skrzynią biegów jest oparty na najbardziej niezawodnej i najlepiej sprzedającej się konstrukcji silnika 139FMB w historii. Honda Cub, bo o niej mowa, sprzedała się już w ponad 60 milionach egzemplarzy i uchodzi za wzór jakości i trwałości. Honda Cub jest motorowerem, który zmotoryzował Azję i dał początek wszystkim znanym obecnie konstrukcjom tego typu.

Oryginalnie silniki 139FMB produkcji Hondy miał mniejsze pojemności natomiast silnik Moretti 125ccm jest jego większym bratem bliźniakiem.

Silnik ma 125ccm pojemności z których generuje 8,5 KM. Mimo większej pojemności, przy odpowiednim użytkowaniu i serwisie motor ten jest w stanie dojeździć do 60 000 kilometrów co jest niebywałym wynikiem.

Głównymi zaletami tego silnika jest atrakcyjna cena, kultura pracy, precyzyjna skrzynia biegów, niskie spalanie, wysoka trwałość oraz niski poziom wibracji. Oferowany przez Moretti silnik posiada rozrusznik elektryczny oraz kickstarter, jest zalany olejem 10W40 – gotowy do natychmiastowego montażu i użytkowania. Pasuje do wszystkich popularnych, chińskich motorowerów. Silnik objęty pełną 12-miesięczną gwarancją.

Producentem tego silnika jest chińskie przedsiębiorstwo Zongshen, które współpracuje również z takimi legendami jak Harley-Davidson, czy Piaggio. Nawiązanie współpracy z marką Harley-Davidson nastąpiło w 2009 roku natomiast działania z Piaggio trwają już od 2004 roku, co doprowadziło do utworzenia spółki o wspólnym kapitale.

Zongshen, w 8 swoich fabrykach, rocznie produkuje 3 miliony silników o pojemnościach od 50 do 250ccm, oprócz tego dostarcza też silniki do łodzi, mini-samochodów, lotnictwa oraz około miliona innych małych silników do 700 typów pojazdów.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły