Powstaje polski audiobook biografii Valentino Rossiego

- Sebastian Radwan

Studio QUBATURA we współpracy z Wydawnictwem SQN rozpoczęło prace nad audiobookiem biografii Valentino Rossiego napisanej przez Stuarta Barkera. Z pewnością niespodzianką dla wielu może okazać się lektor.

Nie ma cienia wątpliwości, że Valentino Rossi jest absolutną legendą wyścigów motocyklowych. 9-krotny mistrz świata, zwycięzca 115 wyścigów, zdobywca aż 235 podiów, ale także niezwykle sympatyczny człowiek prywatnie. „The Doctor” choć zakończył już zawodową karierę w wyścigach motocyklowych i przesiadł się z sukcesami do samochodu w serii GT World Challenge, nadal pozostaje w sercach i na ustach wielu fanów, a jego popularność zdaje się nie maleć. Tak po prostu działa czar Rossiego – fenomen na torze i poza nim.

Gdy w 2021 roku została wydana biografia Valentino Rossiego „pióra” Stuarta Barkera, była ona niezwykle ciepło przyjęta za granicą, ale także w Polsce. Wydawnictwo SQN zadbało o jakość przekładu na język polski, dzięki czemu książkę czyta się z przyjemnością i przysłowiowym jednym tchem. Dożyliśmy jednak czasów, kiedy wszyscy są niezwykle zabiegani i czasem ciężko jest znaleźć czas, aby usiąść z książką i zanurzyć się w niej choćby na godzinkę. Są też oczywiście osoby, które lubią sobie posłuchać dobrej historii w podróży albo pracując. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą audiobooki!

Wydawnictwo SQN zapewni fanom wyścigów motocyklowych i samego Valentino Rossiego ponowne przeżycie jego wspaniałej kariery, ale tym razem słowem mówionym. Realizacją tej produkcji zajmie się studio QUBATURA z Sosnowca (Kuba Hyrja), natomiast lektorem został Mateusz Kapusta – dziennikarz i zawodowy gracz eMotoGP (Gucio1846). Audiobook powinien być gotowy na przełomie marca/kwietnia 2023 roku. Będziemy o wszystkim na bieżąco informować i trzymamy kciuki za udany przebieg prac!

„W Wydawnictwie SQN bardzo mocno stawiamy na treści cyfrowe i wyjątkowość oferty, szczególnie jeśli chodzi o audiobooki i ebooki. Książki sportowe kupowane są głównie w wydaniu papierowym, ponieważ oprócz korzyści i przyjemności z lektury, często stoją na półce kibica obok szalika, plakatu czy innych gadżetów, ale obserwujemy ich rozwój również jeśli chodzi o treści do słuchania. Dostaliśmy dużo sygnałów, że fani czekają na Valentino Rossiego w wersji audio i cieszymy się, że możemy odpowiedzieć na to oczekiwanie.”

– Przemysław Romański, Wydawnictwo SQN:

„Jestem fanem ciekawych dźwiękowych inicjatyw, a przy okazji jestem czynnym motocyklistą oraz miłośnikiem tego sportu. Lepiej być nie mogło 🙂 Pierwsze spotkania zarówno te techniczne jak i te merytoryczne z Mateuszem

– Kuba Hyrja, Studio QUBATURA:

„Jestem bardzo szczęśliwy, że Wydawnictwo SQN i Studio QUBATURA dostrzegli mój potencjał. Lektorstwo i dubbing to moje ciche zamiłowanie, dlatego jestem przeszczęśliwy, że swój debiut na tym polu mogę rozpocząć od czytania książki poświęconej życiu i karierze sportowej mojego wyścigowego idola. Dołożę wszelkich starań, aby słuchacze mogli spędzić tą przygodę w możliwie jak najprzyjemniejszy sposób!”

– Mateusz Kapusta

Wydawnictwo SQN

Studio QUBATURA

Mateusz Kapusta: https://www.facebook.com/Gucio1846 & https://www.youtube.com/channel/UCMBco_XfjJGYokQ-QIA9sRA

O książce VR46

Wydanie papierowe biografii możesz zamówić pod adresem: Valentino Rossi. Biografia – liczba stron 384. Premiera miała miejsce w 2021 roku.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl