Milan Pawelec debiutuje na motocyklu Moto3

- MotoRmania

16-letni Milan Pawelec ma za sobą pierwsze, bardzo udane testy motocykla Moto3, na którym już w kwietniu zadebiutuje w juniorskich mistrzostwach świata FIM JuniorGP. 

Młody zawodnik z Nowego Tomyśla, który w ubiegłym roku triumfował w europejskim cyklu Alpe Adria Superstock 1000 w barwach ekipy BMW Sikora M Motorsport, ma przed sobą wyjątkowy sezon.

Pawelec wystartuje bowiem w pełnym cyklu towarzyszącej mistrzostwom świata MotoGP serii Red Bull Rookies Cup, do której dostał się jako pierwszy Polak w jej 18-letniej historii. 

Jednocześnie 16-latek wystartuje także w pełnym cyklu juniorskich mistrzostw świata FIM JuniorGP. Choć ma na swoim koncie dwa sezony startów na prototypowych motocyklach w serii European Talent Cup, nowotomyślanin nigdy wcześniej nie jeździł jednak maszyną Moto3. 

W poniedziałek i wtorek Pawelec po raz pierwszy testował swój nowy motocykl, razem z doświadczonym zespołem Laglisse, pokonując na torze w Walencji aż 123 okrążenia i z miejsca pokazując imponujące tempo. 

W marcu 16-latka czekają jeszcze testy FIM JuniorGP na torze Almeria, a w kwietniu pierwsze oficjalne testy Red Bull Rookies Cup.

W kwietniu odbędą się także pierwsze wyścigi, zarówno FIM JuniorGP (21 kwietnia we włoskim Misano), jak i pucharu Red Bulla (28 kwietnia podczas Grand Prix Hiszpanii MotoGP w Jerez de la Frontera). „To były bardzo udane testy – mówi Milan Pawelec. – Prototyp Moto3 to zupełnie inna maszyna niż BMW M1000RR, którym startowałem rok temu, dlatego musiałem zmienić nieco mój styl jazdy. Dzięki bardzo dobrej pracy z zespołem szybko jednak odnalazłem się na moim nowym motocyklu i byłem w stanie pokazać bardzo dobre tempo, co bardzo mnie cieszy. Nie mogę doczekać się kolejnych testów, a także pierwszych wyścigów”.„Milan pokazał w Walencji to, co wiemy już od dawna – dodaje manager Milana Pawelca i wielokrotny mistrz Polski, Ireneusz Sikora. – To zawodnik z ogromnym talentem i sportowym potencjałem, dlatego z miejsca odnalazł się na zupełnie nowym dla siebie motocyklu i zrobił wrażenie nie tylko na całym zespole, ale i na całym padoku”. 


„Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych pierwszych wspólnych testów i debiutu Milana na motocyklu Moto3 – podkreśla szef zespołu Laglisse, Jaime Fernandez-Aviles. – Choć czeka go debiut w zupełnie nowej dla niego kategorii, w Walencji od razu pokazał bardzo dobre tempo i profesjonalne podejście. Jesteśmy przekonani, że po nabraniu większego doświadczenia podczas kolejnych testów czeka go w naszych barwach bardzo udany sezon”.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl