System eSCOR ocenia kierowców. Jak z niego korzystać?

- Sebastian Radwan

Elektroniczny System Centralnej Oceny Ryzyka, w skrócie eSCOR to narzędzie opracowane przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, które umożliwia kierowcom sprawdzenie swojej historii ubezpieczeniowej. To pozwala każdemu z nich zrozumieć, jak atrakcyjni są dla towarzystw ubezpieczeniowych. Oceny kierowców znajdują się na skali od 1 do 5, gdzie niższe cyfry oznaczają, że kierowca jest potencjalnie bardziej ryzykowny dla ubezpieczyciela i będzie płacić więcej za polisę. Niemniej jednak, wiele zależy od grupy, do której kierowca zostanie przydzielony.

Dla kogo jest system eSCOR?

Z systemu mogą skorzystać: osoby fizyczne, firmy,owarzystwa ubezpieczeniowe

Co wpływa na eSCOR?

Możemy wygenerować ocenę ogólną i szczegółową.

Ocena ogólna eSCOR uwzględnia:

 • wiek użytkownika
 • miejsce zamieszkania
 • przebieg ubezpieczenia komunikacyjnego
 • historię szkód komunikacyjnych

Ocena szczegółowa eSCOR uwzględnia dodatkowo:

 • rodzaj i markę pojazdu pojazdu
 • moc i pojemność silnika
 • liczbę lat ubezpieczenia OC i AC

Dlatego, jeśli chcesz uzyskać dokładniejsze informacje, skorzystaj z wersji szczegółowej oceny eSCOR.

Zastosowanie tak wielu czynników powoduje, że wyniki oceny użytkowników będą bardzo różnorodne. Celem utworzenia systemu i umożliwienia dostępu dla wszystkich jest pokazanie jak ważne jest dotychczasowe doświadczenie ubezpieczeniowe kierowcy i jak wypada on na tle innych osób z jego grupy wiekowej i geograficznej. W ten sposób, użytkownik może natychmiast zweryfikować:

Jak sprawdzić ocenę w systemie eSCOR?

Elektroniczny System Centralnej Oceny Ryzyka jest dostępny dla każdego posiadacza konta na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Konto jest bezpłatne. Aby wygenerować raport eSCOR, należy przestrzegać poniższych kroków:

 1. Przejdź na stronę Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (www.ufg.pl).
 2. Zaloguj się na swoje konto (za pomocą loginu i hasła lub poprzez login.gov.pl, w tym przez Profil Zaufany). Jeśli nie posiadasz konta, wypełnij wymagane informacje i zarejestruj konto.
 3. Wybierz opcję „Ocena eSCOR” po lewej stronie strony.
 4. Podaj lub pobierz potrzebne informacje, takie jak dane osobowe (dla ogólnej oceny) i dane osobowe i pojazdu (dla szczegółowej oceny).
 5. Złóż wniosek o ocenę eSCOR.

Jak oceniany jest kierowca w systemie?

Znaczenie wartości liczbowej oceny eSCOR:

 • Ocena 1-2 oznacza, że inne osoby i pojazdy w tej grupie charakteryzują się lepszym doświadczeniem ubezpieczeniowym.
 • Ocena 3 to neutralna ocena, nie wyróżniająca się z tłumu.
 • Ocena 4 oznacza, że kierowca znajduje się pomiędzy 20% a 40% najlepiej ocenianych przypadków w swojej grupie pod względem historii ubezpieczeniowej.
 • Ocena 5 odnosi się do 20% najlepiej ocenianych przypadków w grupie, czyli kierowców z najlepszą historią ubezpieczeniową.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl