Polska, Hiszpania i Grecja zwycięzcami konkursu Yamaha Dealer Built 2016
MotoRmania
12 kwietnia 2016

31 marca, zaciętym głosowaniem zakończyła się druga edycja konkursu Yamaha Dealer Built. Sympatycy customów z całej Europy w elektronicznym głosowaniu oddali przeszło 22 tysiące głosów, wybierając zwycięzców w trzech kategoriach: w klasie V2/V4 pierwsze miejsce zajął salon UHMA BIKE, wśród motocykli 1- i 2-cylindrowych zwyciężył hiszpański Eduardo Castro Motors, a w kategorii pojazdów z rzędowymi silnikami 4-cylindrowymi wygrał grecki Jigsaw Custom Motorcycles. Dodatkowo, jury wyłoniło własnego laureata, którym została polska firma POLand POSITION.

informacja prasowa

Globalny projekt Yamaha Yard Built skupił najzdolniejszych projektantów z całego świata, którzy stworzyli niezwykłe motocykle na bazie modeli Sport Heritage. Customy zbudowane przez europejskich dealerów Yamahy w dwóch edycjach konkursu stały się integralną częścią rodziny pojazdów Yamaha. W obu edycjach dealerzy Yamaha zaprezentowali swoje umiejętności i kreatywność przy tworzeniu własnych motocykli Yard Built.

„Kiedy zaczynaliśmy projekt Yard Built i zaprosiliśmy do niego najlepszych projektantów motocykli na świecie, nie spodziewaliśmy się, że nasi dealerzy będą w stanie im dorównać — powiedział Cristian Barelli, koordynator ds. marketingu Yamaha Motor Europe. — Tymczasem oni udowodnili, że projektowanie motocykli z serii Sport Heritage według własnej koncepcji nie jest wyłącznie domeną ekspertów z nieograniczonym budżetem. Projekty czterech zwycięzców cechują się wyjątkową oryginalnością, która z pewnością zasługuje na uznanie i uzyskane głosy”.

Hiszpańska firma Eduardo Castro Motors podbiła serca europejskich motocyklistów unikalnym projektem Yamahy XSR700, który został nazwany „BY DESIGN E.CASTRO”. Hiszpanie zdobyli cztery tysiące głosów w kategorii jednośladów jedno- i dwucylindrowych. Stylizację modelu XSR700, podkreślającą jego wytrzymałość, osiągnięto dzięki zastosowaniu opon z blokowym bieżnikiem, wyjątkowych reflektorów przednich i tylnych, niestandardowych błotników i pięknego siedzenia. Wyjątkowy układ wydechowy marki Akrapovič, kierownica, podnóżki oraz lusterka nadają motocyklowi rasowy wygląd. Doskonałe malowanie uzupełnia stylizację, sprawiając, że ten model jest zasłużonym zwycięzcą w swojej kategorii.

Hiszpania – „BY DESIGN E.CASTRO” – XSR700

Wyjątkowy projekt polskiego dealera UHMA BIKE, bazujący na motocyklu VMAX, zwany „NOAH”, zdecydowanie zwyciężył w kategorii V2/V4, zdobywając imponującą liczbę 5470 głosów. Modyfikacje tylnego siedzenia, tylnych świateł i kierunkowskazów znacznie wygładziły stylizację tego pogromcy dróg. Dodatkowe zmiany wprowadzone w zbiorniku paliwa, kierownicy, tarczach hamulcowych i dźwigniach nożnych to odważny krok, godny modelu VMAX. Zmiana w układzie wydechowym stanowi wykończenie, które zapewnia wyjątkowe brzmienie podczas jazdy.

Polska (Uhma Bike) – NOAH – VMax

Grecka firma Jigsaw Custom Motorcycles wystawiła do konkursu zmodyfikowaną XJR1300, która zdobyła 3503 głosy, zapewniając dealerowi triumf w kategorii motocykli z rzędowymi silnikami czterocylindrowymi. Ta maszyna o brawurowej stylizacji stanowi wspomnienie wyścigów lat 70., co osiągnięto dzięki pełnej owiewce zainspirowanej ówczesnymi trendami. W połączeniu z niestandardowym tyłem, wyjątkowymi felgami i czarnym, matowym wydechem motocykl jest maszyną, obok której nie można przejść obojętnie. Wykończenie w błyszczącej czerni z legendarną grafiką Yamaha Speedblock gwarantuje, że grecki projekt modelu XJR z pewnością będzie przykuwał wzrok.

Grecja – XJR1300

Paweł Rybak i Grzegorz Dąbrowski z polskiej firmy POLand POSITION zwyciężyli w kategorii Faworyt Jury, prezentując niezwykle oryginalny projekt na bazie modelu XSR700. Oddaje on hołd pierwszej maszynie wyprodukowanej przez firmę Yamaha — modelowi YA-1 Akatombo, który został wprowadzony do użytku w 1955 roku. W myśl tego niesamowitego projektu bijące serce XSR700 obudowano niestandardowymi podzespołami, które sprawiają, że projekt firmy POLand POSITION łudząco przypomina legendarny motocykl.

Polska (POLand Position) – XSR700

Jeśli zainspirował Cię kunszt dealerów Yamaha, to zapraszamy do obejrzenia motocykli z projektu Yard Built na pokazach customów w Paryżu i Londynie. To właśnie na tych imprezach Yamaha zaprezentuje wyjątkowe projekty bazujące na serii Sport Heritage, które zostały skonstruowane między innymi przez włoską firmę Moto di Ferro i szwedzkiego dealera GS MASHIN.

Dowiedz się więcej o pokazach www.thebikeshed.cc/event/bike-shed-paris-2016, weź w nich udział i wspólnie z nami twórz wyjątkową kulturę customów.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły