Policja szuka świadków oraz motocyklisty, który potrącił policjanta

- Piotr Jędrzejak

Dnia 3. maja podczas „Masy Krytycznej” w Dąbrowie Górniczej motocyklista „potrącił” policjanta. Policja poszukuje sprawcy oraz świadków zdarzenia. Motocyklista miał biało-czarny kombinezon, jechał motocyklem w tych samych barwach.

Pełną informację na ten temat można znaleźć na stronie Policja.pl:

„Poszukujemy motocyklisty, który 3 maja br., przed 16.00, podczas imprezy „Masa krytyczna”, potrącił policjanta zabezpieczającego przejazd rowerzystów w Dąbrowie Górniczej. Sprawcą był motocyklista na biało – czarnym sportowym motocyklu i w kombinezonie o takich samych barwach. Policjant odniósł poważne obrażenia nogi i ręki. Wszystkie osoby mające jakiekolwiek informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej pod numerem telefonu 32 639 42 55.

Podczas zabezpieczenia przejazdu rowerzystów „Masy Krytycznej” w rejonie ronda przy Al. Róż i ul. Królowej Jadwigi w Dąbrowie Górniczej policjanci zauważyli motocyklistę, który z dużą prędkością jechał na jednym kole pomiędzy stojącymi pojazdami. W trosce o bezpieczeństwo uczestników imprezy, policjant zabezpieczający okolice ronda polecił zatrzymanie się kierowcy jednośladu. Gdy mundurowy podszedł do niego chcąc poinformować o wstrzymaniu ruchu w tym rejonie, ten gwałtownie ruszył. Policjant, chcąc go zatrzymać, został uderzony lusterkiem i przewrócony na ziemię. Policjant odniósł poważne obrażenia ręki i nogi.

Poszukiwany teraz motocyklista był ubrany w biało – czarny kombinezon. Jego sportowy motocykl miał te same barw. Policjanci proszą świadków lub osoby dysponujące zdjęciami, czy nagraniami wideo tego zdarzenia, o kontakt z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej pod numerem telefonu 32 639 42 55, adres e-mail: [email protected].”

Nie ma wątpliwości co do tego, że motocyklista nie zatrzymał się do kontroli oraz uciekł. Pomimo, że ujęcia nie są najlepszej jakości, to odnosimy jednak wrażenie, że to nie było takie „zwykłe potrącenie”. Wygląda to tak, jakby policjant złapał motocyklistę i pociągnął się, gdy ten ruszał. Bardzo ciekawi nas też, co oznaczają „poważne obrażenia nogi i ręki”…

Niezależnie od dokładnego przebiegu zdarzeń, jedno jest pewne – motocyklista nie powinien uciekać pomimo sygnału do zatrzymania.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl