Jurgen radzi: jak dobrać pompę do zacisku i jak ustawić układ hamulcowy

- Piotr Jędrzejak

Jeżeli przygotowujecie supermociaka do wyścigów lub chcielibyście poprawić wydajność swojego układu hamulcowego, albo po prostu lubicie poznawać techniczne ciekawostki, musicie to obejrzeć.

Oczywiście, że najprostszym sposobem byłby zakup gotowego, dedykowanego zestawu hamulcowego. No i nie ma nic złego w tym, że ktoś chce korzystać z doświadczenia większych producentów. Ale być może należycie do tych osób, które lubią zrobić coś samodzielnie? A może chcecie koniecznie zaspokoić techniczną ciekawość budowy hamulca i stosunku wielkości tłoczka w pompie hamulcowej do tłoczka w zacisku?

Z pomocą przychodzi Jurek „Jurgen” Głodek #113, polski zawodnik supermoto. Na swoim fanpage’u Mogę Być Szybki, Jurgen ruszył właśnie z serią vlogów o technice motocyklowej. W pierwszym odcinku w przystępny sposób tłumaczy konfigurację hamulca. Nam się bardzo podoba, a Wam?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl