Honda rozdaje karty w MotoGP w Jerez?

- Mick

Choć Jerez de la Frontera miało być torem idealnie odpowiadającym motocyklom Yamahy, sobotnie kwalifikacje zdominowali zawodnicy Hondy. Czy tak samo będzie podczas jutrzejszego wyścigu MotoGP o Grand Prix Hiszpanii?

Malowniczo położony, andaluzyjski obiekt jest jednym z wolniejszych jeśli chodzi o prędkości maksymalne, ale nie brakuje tutaj szybkich i technicznych łuków, które idealnie odpowiadają słynącej ze świetnego prowadzenia M1-ce. W ten weekend póki co karty rozdają tam jednak zawodnicy Hondy.

Pole position zgarnął w sobotę Dani Pedrosa, obok którego ustawią się Marc Marquez i Cal Crutchlow. Zwycięzca dwóch pierwszych wyścigów sezonu, Hiszpan Maverick Vinales oraz prowadzący w tabeli Valentino Rossi ruszą z kolei dopiero z czwartego i siódmego pola. Obaj narzekają na brak przyczepności przodu, ale mają niezłe tempo wyścigowe. Czy na dłuższym dystansie będą w stanie odgryźć się Marquezowi i spółce? Nie będzie łatwo, bo zawodnicy Hondy testowali w Jerez przed sezonem, ale wszystko jest możliwe.

Czy niespodziankę sprawi w niedzielę Jorge Lorenzo? Hiszpan, który przed weekendem świętował swoje 30 urodziny (to właśnie w Jerez debiutował w MŚ 15 lat temu w klasie 125), w Jerez zawsze był szybki, wykorzystując charakterystykę toru idealnie sprzyjającą Yamasze i jego stylowi jazdy. Zawodnik Ducati imponował także w ten weekend w treningach wolnych, wchodząc do Q2 z wysokiej, drugiej pozycji. Co prawda do wyścigu ruszy z ósmego pola, ale ma tempo na pierwszą piątkę. Podobnie jak Marquez i Pedrosa, Lorenzo także testował w tym roku w Andaluzji i to całkiem niedawno. Być może wykorzysta to doświadczenie i wreszcie pokaże pazur za sterami Desmosedici.

Wyścig MotoGP ruszy jutro o 14:00. Przed nim pojedynki klas Moto2 i Moto3.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl