Widowiskowy debiut Piotra Biesiekirskiego w hiszpańskim Supermoto

- MotoRmania

Piotr Biesiekirski, ubiegłoroczny zdobywca motocyklowego Pucharu Polski w klasie Moto3, widowiskowo zadebiutował w miniony weekend w motocyklowych mistrzostwach Hiszpanii Supermoto Road, zajmując odpowiednio siódmą i szóstą pozycję w wyścigach na torze Alcarras i przez całe zawody robiąc regularne postępy.

informacja prasowa

15-latek z Warszawy, który w tym sezonie rywalizuje także w bardzo technicznej serii LEM (Liga Española de Motociclismo), tegoroczne starty w mistrzostwach Hiszpanii zainaugurował dwa tygodnie temu od pierwszej rundy serii Pre-Moto3, która rozpoczęła się dla niego… w szkole.

Podczas gdy jego rywale brali udział w piątkowych treningach przed wyścigiem na znanym z MotoGP torze w Walencji, Biesiekirski zdawał w Polsce egzamin gimnazjalny, prosto ze szkoły udając się na lotnisko i dołączając do konkurentów dopiero w trakcie sobotnich kwalifikacji. Niedzielny wyścig upłynął pod znakiem rozgrzewki przed debiutem w mistrzostwach Hiszpanii Supermoto Road, który miał miejsce tydzień później w Alcarras.

piotrek biesiekirski hiszpania supermoto runda 1 2017 (2)

Po przesiadce z Moriwaki Pre-Moto3 na Hondę CRF 450R w specyfikacji Supermoto w barwach Euvic Mototek, jedyny Polak w szybkiej stawce przez cały miniony weekend w trakcie swojego debiutu robił systematyczne postępy i podkręcał tempo. Ostatecznie swój najlepszy czas zawodów poprawił w drugim wyścigu, względem pierwszego, czwartkowego treningu wolnego aż o trzy sekundy.

Biesiekirski finiszował także na solidnym siódmym i szóstym miejscu, choć póki co wciąż startuje zupełnie nowym dla siebie motocyklem, w którym dokonana została jedynie część z zaplanowanych modyfikacji. Po debiucie w mistrzostwach Hiszpanii Supermoto Road 15-latek zajmuje wysoką, szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Kolejne zawody czekają młodego Polaka już za dwa tygodnie, ponownie w Alcarras. Tym razem w ramach Mistrzostw Katalonii.

piotrek biesiekirski hiszpania supermoto runda 1 2017 (1)

„Byłem bardzo ciekawy debiutu w zawodach Supermoto, który miał dać nam odpowiedzi na wiele pytań dotyczących mojego tempa oraz poziomu i muszę przyznać, że przebiegł on bardzo obiecująco – podsumował Piotr Biesiekirski. – Bardzo dobrze czułem się na samych zawodach, które atmosferą i klimatem przypominają serię LEM, w której po dwóch rundach zajmuję drugie miejsce w generalce. Dobrze czułem się także na motocyklu, choć musimy jeszcze dokonać wielu przeróbek i modyfikacji. Póki co spowalnia nas jednak kwestia dostępności niektórych części. Jesteśmy zadowoleni nie tylko z samego wyniku w Alcarras, ale przede wszystkim z tego, że przez cały weekend robiliśmy postępy, które mimo zbliżonej pozycji na mecie były wyraźnie widoczne także pomiędzy pierwszym a drugim wyścigiem. Przy okazji nie brakowało ostrej walki na łokcie, która jest jednym z najbardziej ekscytujących i charakterystycznych aspektów Supermoto. Taka nauka z pewnością przyda się w przyszłości. Cieszę się także, że w Alcarras pomagał mi mój starszy brat Krzysiek, który sam startuje w mistrzostwach Hiszpanii w motocrossie, doskonale mnie rozumie i jest dla mnie dużym wsparciem. Dobrze jest mieć kogoś, kto żyje takimi samymi marzeniami, z kim można się pośmiać, podyskutować o tym, co można poprawić i na koniec dnia pozmywać razem naczynia obok zespołowego namiotu.”

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrekBiesiekirskiOfficial.

piotrek biesiekirski hiszpania supermoto runda 1 2017 (5)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl