Policja bierze Patelnię Chabówka pod lupę w długi weekend majowy

- Piotr Jędrzejak

Ostatnie zamieszanie związane z motocyklistami na zakrętach w Chabówce odbija się głośnym echem. I dobrze!

Jeżeli udało Wam się ominąć niedawne doniesienia z Chabówki, to prawdę mówiąc trochę Wam zazdrościmy. Aby nadrobić zaległości, możecie najpierw zobaczyć wypadek po nieudanym wheelie, a później przeczytać nasze zdanie na temat traktowania dwóch zakrętów Chabówki jako tor wyścigowy. O Chabówce w dość krytyczny sposób wyraziliśmy się nie tylko my, ale także pozostałe media motocyklowe. Teraz artykuły na ten temat znaleźć można również na ogólnotematycznych portalach informacyjnych w polskim internecie.

Policja również ma już dość organizowania wyścigów na publicznej drodze i wynoszenia dwóch zakrętów do rangi MotoGP. Komenda Policji Powiatowej w Nowym Targu na początek długiego weekendu majowego wystosowała informację na temat zwiększonej liczby patroli i kontroli. Wiecie o co chodzi, typowe (i oczywiście niezbędne!) działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Jednak nietypowe jest, że w zwykłym komunikacie Policja wspomina również o dwóch konkretnych zakrętach:

„Nadzorem objęty zostanie również odcinek drogi w miejscowości Chabówka w rejonie tzw. patelni. Ze strony Policji nie będzie tolerancji dla kierujących, którzy  swoim zachowaniem i stylem jazdy stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwrócą na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania i wymuszania pierwszeństwa przejazdu, przekraczania dopuszczalnej prędkości, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa oraz na prawidłowe przewożenie dzieci.”

Drodzy motocykliści z Chabówki, my również apelujemy o rozsądek!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl