Podstawowe szkolenia motocyklowe na torze – Toruń i Gostyń w kwietniu i marcu!
MotoRmania
26 lutego 2013

Idealne szkolenie na bezpieczne rozpoczęcie sezonu motocyklowego.

Informacja prasowa

Razem z uczestnikami przypomnimy sobie i poćwiczymy podstawowe elementy prawidłowej techniki jazdy oraz pojeździmy na torze pod okiem doświadczonych instruktorów techniki jazdy odświeżając umiejętności nabyte w poprzednim sezonie.

SzkolenieMotocyklowe.pl zaprasza na szkolenie każdego motocyklistę, bez względu na umiejętności. Podstawowym mottem tego spotkania jest nauka bezpiecznej jazdy, opanowanie sytuacji awaryjnych bez uszczerbku dla zdrowia motocyklisty i motocykla! 😉

Zajęcia poprowadzą instruktorzy techniki jazdy. Dwa jednakowe szkolenia odbędą się 16. marca 13. kwietnia (zmiana daty ze względu na opady śniegu) na obiekcie Toruńskiej Akademii Jazdy oraz 23. marca 12. kwietnia na torze asfaltowym – kartingowym zlokalizowanym w Gostyniu (ok. 60 km od Poznania). Cena jednego szkolenia to 390 zł.

Szczegóły, terminy, wolne miejsca i możliwości rezerwacji znajdziecie tutaj: Toruń, Gostyń.

Szczegółowe informacje dotyczące programu szkolenia – poziom I – podstawowy:

– Charakter szkolenia – DLA KAŻDEGO!
Szkolenie kierujemy do wszystkich osób, które chcą podnieść swoje umiejętności związane z prowadzeniem motocykla. Koncentrujemy się głównie na ćwiczeniach mających wspomóc Was w czasie poruszania się motocyklem w normalnych ruchu drogowym. Szkolenie zawsze prowadzi kilku instruktorów techniki jazdy (z właściwymi uprawnieniami wydanymi przez wojewodę) co pozwala nam zająć się profesjonalnie każdą osobą szkoloną bez względu na to jakie prezentuje umiejętności oraz na jakim motocyklu przyjechała.

– Jakim motocyklem muszę przyjechać?
Przyjedź tym, którym jeździsz na co dzień. Naszym celem jest pomóc Tobie poznać własny motocykl i poczuć się na nim pewniej. Pomagamy również przeprowadzić podstawowe regulacje mechanizmów sterowania w motocyklu.

– Jakie warunki muszę spełnić aby wziąć udział w szkoleniu?
Aby wziąć udział w szkoleniu należy: posiadać prawo jazdy kategorii A1, A2, A lub AM oraz przyjechać motocyklem, który posiada aktualne badanie techniczne oraz ubezpieczenie OC i NNW.

– Koszt szkolenia
Cena za cały dzień szkoleniowy wynosi 390 zł od uczestnika. Dla osób, które ukończyły kurs prawa jazdy w HigH Szkoła Jazdy obowiązuje zniżka w wysokości 50 zł od ceny bazowej. W cenę wliczone są: zajęcia teoretyczne, praktyczne, przerwa obiadowa. Szkolenie zawsze prowadzą instruktorzy techniki jazdy.

– Przebieg i program szkolenia
Każde szkolenie rozpoczynamy częścią teoretyczną w której poruszamy następujące tematy:

1. Podstawowe zasady bezpieczeństwa w czasie szkolenia na torze
2. Funkcjonowanie podstawowych mechanizmów motocykla. Wpływ prawidłowej regulacji mechanizmów i elementów sterowania na komfort i bezpieczeństwo jazdy
3. Podstawy techniki jazdy – zmiana biegów i przyspieszanie, hamowanie motocyklami z ABS i bez ABS
4. Ćwiczenia „manewrowe” – ciasne zawracanie na szerokości jezdni, jazda slalomem i omijanie przeszkód itp.
5. Technika i taktyka sprawnego i bezpiecznego pokonywania zakrętów
6. Omówienie zagrożeń w ruchu drogowym, techniki jazdy pozwalające uniknąć zagrożeń i minimalizować ich skutki
7. Omówienie ćwiczeń wykonywanych w części praktycznej szkolenia

Część praktyczna I:

1. Rozgrzewka – slalom, ciasne zawracanie, korekta pozycji za kierownicą pod okiem instruktora
2. Rozpędzanie i hamowanie
3. Ćwiczenia pozwalające zrozumieć zasadę przeciwskrętu
4. Pokonywanie sekcji kilku zakrętów – pozycja kierującego, obserwacja drogi, dobór toru jazdy
5. Hamowanie awaryjne

Cześć praktyczna II:

W czasie trwania pierwszej części szkolenia znajdujemy czas na pierwsze zapoznanie z torem na którym prowadzimy zajęcia.

Po zakończeniu I części szkolenia rozpoczynamy jazdy po torze w małych grupach pod okiem instruktorów – również jeżdżących na motocyklach za uczestnikami. Na bieżąco komentujemy błędy, podpowiadamy jak pojechać „lepiej” i nagrywamy materiał video, który później jest dostępny dla uczestników szkolenia.

Uczestnicy szkolenia mogą później przeanalizować swoją technikę jazdy na podstawie nagrań video.

– Czas trwania, pogoda itp.
Szkolenia możemy prowadzić działając zgodnie z regulaminami używanych obiektów.

Każdorazowo czas trwania szkolenia jest podany w systemie zapisów na naszej stronie.

Nie odwołujemy szkoleń ze względu na panujące warunki atmosferyczne za wyjątkiem sytuacji kiedy warunki sprawiają, że jazda na motocyklu jest niemożliwa (padający śnieg, gołoledź itp.)

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły