Olkusz: pijany na crossie wjechał czołowo w radiowóz!
Piotr Jędrzejak
11 września 2014

W niedzielną noc w Olkuszu jak widać nie brakuje atrakcji…

Policjanci w oznakowanym radiowozie spokojnie patrolowali okolice Al. 1000-lecia, gdy ich uwagę przykuł motocykl jadący z naprzeciwka. Był to sprzęt typu cross/enduro, a policjantom rzuciło się w oczy, że motocykl nie miał włączonych świateł mijania. Najdziwniejsze było jednak coś innego:

„W pewnym momencie motocyklista zjechał na przeciwległy pas ruchu, wprost na jadący radiowóz i czołowo uderzył w policyjny samochód” – opisuje zdarzenie rzecznik małopolskiej policji, Mariusz Ciarka.

Nie do końca jesteśmy przekonani, jak to jest możliwe, ale jak się okazuje – alkohol jest odpowiedzią na wszystkie pytania! 31-latek kierujący motocyklem miał dwa promile alkoholu… A przypominamy, że limit w Polsce wynosi 0,2 promila!

W efekcie wypadku motocyklista i dwóch funkcjonariuszy zostali przewiezieni do szpitala. Policjantom nie stało się nic poważnego, są to tylko ogólne obrażenia, jednak motocyklista ma złamaną nogę i rękę. Oczywiście to nie wszystkie skutki jego brawurowej akcji unieszkodliwienia nierozpoczętego jeszcze pościgu – grozi mu odebranie prawa jazdy na kilka lat oraz do 2 lat pozbawienia wolności!

info & foto:
tvn24.pl

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły