Olkusz: pijany na crossie wjechał czołowo w radiowóz!

- Piotr Jędrzejak

W niedzielną noc w Olkuszu jak widać nie brakuje atrakcji…

Policjanci w oznakowanym radiowozie spokojnie patrolowali okolice Al. 1000-lecia, gdy ich uwagę przykuł motocykl jadący z naprzeciwka. Był to sprzęt typu cross/enduro, a policjantom rzuciło się w oczy, że motocykl nie miał włączonych świateł mijania. Najdziwniejsze było jednak coś innego:

„W pewnym momencie motocyklista zjechał na przeciwległy pas ruchu, wprost na jadący radiowóz i czołowo uderzył w policyjny samochód” – opisuje zdarzenie rzecznik małopolskiej policji, Mariusz Ciarka.

Nie do końca jesteśmy przekonani, jak to jest możliwe, ale jak się okazuje – alkohol jest odpowiedzią na wszystkie pytania! 31-latek kierujący motocyklem miał dwa promile alkoholu… A przypominamy, że limit w Polsce wynosi 0,2 promila!

W efekcie wypadku motocyklista i dwóch funkcjonariuszy zostali przewiezieni do szpitala. Policjantom nie stało się nic poważnego, są to tylko ogólne obrażenia, jednak motocyklista ma złamaną nogę i rękę. Oczywiście to nie wszystkie skutki jego brawurowej akcji unieszkodliwienia nierozpoczętego jeszcze pościgu – grozi mu odebranie prawa jazdy na kilka lat oraz do 2 lat pozbawienia wolności!

info & foto:
tvn24.pl

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl