MotoGP – Motul sponsorem GP Japonii

- MotoRmania

Organizatorzy mistrzostw świata MotoGP poinformowali, że producent olejów i lubrykantów, Motul, zostanie sponsorem tytularnym Grand Prix Japonii na torze Twin Ring Motegi.

Motul Grand Prix Japonii będzie piętnastą rundą tegorocznego cyklu MotoGP i potencjalnie kluczowym momentem sezonu, bowiem na torze Twin Ring Motegi mogą rozstrzygnąć się losy mistrzowskich tytułów. Japoński tor gości najszybszych motocyklistów świata nieprzerwanie od piętnastu lat.

Na mocy umowy banery Motula pojawią się na bandach wokół toru. Producent olejów i lubrykantów jest także sponsorem zespołu Monster Yamaha Tech 3, w którego barwach startują w MotoGP Hiszpan Pol Espargaro i Brytyjczyk Bradley Smith.

„Jesteśmy zaszczyceni i bardzo zadowoleni z zostania partnerem tytularnym podczas tak prestiżowej rundy, jaką jest Motul Grand Prix Japonii i jesteśmy przekonani, że weekend okaże się sukcesem – powiedział prezes zarządu Motula, Herve Amelot. – Nasza firma od lat z sukcesami współpracuje z czołowymi zespołami fabrycznymi, a zostanie partnerem tytularnym rundy MotoGP podkreśla nasze zaangażowanie w sport motocyklowy.”

MotoGP Japan 2013 Motegi Team Tech3 riders

Zawodnicy zespołu Team Tech3

Pau Serracanta, Dyrektor Zarządzający, Commercial Area Dorna Sports dodał: „Z ogromną radością potwierdzamy, że Motul został Partnerem Tytularnym japońskiej rundy Mistrzostw Świata MotoGP ™. Impreza na Twin Ring Motegi nadal będzie odgrywać kluczowa rolę, jako rodzimy wyścig dla kluczowych producentów motocykli. Motul to firma, która słynie z najwyższej jakości usług dla swoich partnerów oraz z tego, że uważnie wsłuchuje się w ich potrzeby, co pozwala na uzyskanie możliwie jak najlepszych produktów. Ta marka doskonale wpisuje się w arenę MotoGP.

Motul postrzega skupiające największe talenty techniczne i sportowe MotoGP ™ jako doskonałą arenę do testowania i rozwoju swoich produktów w warunkach wyścigów motocyklowych. Wyścigi są doskonałym miejscem do badania i rozwijania produktów do jednośladów. Ponadto, obecność w mistrzostwach po wprowadzeniu w 2013 roku nowej gamy produktów do motocykli, umożliwia marce Motul skuteczniejsze dotarcie do swoich klientów.

O FIRMIE MOTUL

Motul jest uznaną na świecie francuską firmą specjalizującą się w opracowywaniu, produkcji i dystrybucji najwyższej jakości środków smarnych (do jednośladów, samochodów osobowych i wszelkich pojazdów), a także producentem środków smarnych dla przemysłu MotulTech. Motul może poszczycić się ponad 160-letnią tradycją i doświadczeniem. Jako pierwszy producent na świecie wprowadził na rynek w 1971 roku w 100% syntetyczne środki smarne do silników samochodów osobowych – legendarną linię produktów Motul 300 V – korzystając z technologii estrowej wywodzącej się z przemysłu lotniczego.

U źródeł sukcesu firmy leży stałe dążenie do perfekcji i żelazna konsekwencja, by być lepszym od innych. Wyjątkowe uznanie budzi fakt, że klienci doceniają nieustanną pracę tej firmz nad polepszeniem jakości oferowanych produktów i usług. Markę Motul można spotkać na arenach motorsportowych całego świata.

Producent wspiera również zespoły startujące na arenach międzynarodowych: wyścigi 24-godzinne Le Mans (samochody i motocykle), Mistrzostwa FIA World Endurance, Super GT, IRC, Drift, Pikes Peak, Japońskie Mistrzostwa Super Formula, Serię Blancpain Endurances, MotoGP, World Superbike, MXGP, Mistrzostwa Endurance World, Isle of Man Tourist Trophy (IOM TT), Mistrzostwa Świata Motul FIM Ice Speedway Gladiators, Rallycross, F1 Boat oraz szereg innych przedsięwzięć motorsportowych.

Motul Grand Prix Japonii będzie piętnastą rundą MotoGP i odbędzie się w dniach 10-12 października. Relacja na żywo na sportowych antenach Polsatu.

Adres firmy : www.motul.com/pl/pl

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl