Oskaldowicz gotowy na decydujące starcie WMMP Superbike

- MotoRmania

Janusz Oskaldowicz wystartuje w ten weekend w szóstej i ostatniej rundzie motocyklowych mistrzostw Polski sezonu 2014, podczas której na torze Slovakiaring na Słowacji walczyć będzie o przypieczętowanie tytułu drugiego wicemistrza kraju prestiżowej kategorii Superbike.

Informacje Prasowe

Oskaldowicz, który ma na swoim koncie trzynaście tytułów mistrza Polski, broni w tabeli niewielkiej, zaledwie trzypunktowej przewagi nad Pawłem Szkopkiem i choć wciąż ma matematyczne szanse na wicemistrzostwo, na Słowacji skupi się na obronie trzeciego miejsca i tytułu drugiego wicemistrza Polski.

56-letni łodzianin aż pięć z dziesięciu tegorocznych wyścigów kończył na podium z czego aż cztery, m.in. oba podczas ostatniej rundy w Poznaniu, na drugiej pozycji, ale zdaje sobie sprawę, że w ten weekend powtórzenie tego wyniku nie będzie łatwe.

Reprezentant ekipy BMW Petronas na torze Slovakiaring stanie bowiem w szranki nie tylko z polskimi rywalami, ale także europejską czołówką międzynarodowej serii Alpe Adria, co jeszcze bardziej utrudni i uatrakcyjni walkę. Dodatkowym smaczkiem może być w ten weekend pogoda, bowiem nad torem zapowiadane są mocne opady deszczu.

Janusz Oskaldowicz
„Jadę na Słowację zakończyć sezon mocnym akcentem. Chcę ostro walczyć i przypieczętować tytuł drugiego wicemistrza Polski. Prognozy pogody przewidują bardzo trudne warunki i mocne opady deszczu. Wielu z moich zagranicznych rywali nie lubi takiej pogody, ale mi jest to na rękę. Zawsze dobrze radziłem sobie na mokrym torze, choć w tym roku nie zawsze tak było; sam jestem więc bardzo ciekawy, jak potoczy się ten weekend. Walka będzie bardzo zacięta, bo na starcie ustawi się wielu szybkich rywali, ale mam szansę by obronić trzecie miejsce w tabeli i dam z siebie wszystko aby zająć jak najlepsze miejsce na mecie obu wyścigów.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl