Ogromna akcja serwisowa Suzuki 2004-2013: pompa hamulcowa w GSX-R 600, 750 i 1000
Piotr Jędrzejak
21 października 2013

Suzuki rozpoczęło właśnie ogromną, globalną akcję serwisową dotyczącą niemalże wszystkich modeli GSX-R.

Do serwisów wzywane są wszystkie modele GSX-R 600 i 750 począwszy od K4, a kończąc na L3 (czyli lata produkcji 2004 – 2013) oraz modele GSX-R 1000 od K5 do L3 (a więc 2005 – 2013).

Akcja serwisowa dotyczy pompy hamulcowej przedniego hamulca, a dokładniej jej wnętrza. Wilgoć absorbowana przez płyn hamulcowy może wpływać na korodowane elementów wewnątrz pompy (tłoczek oraz sprężynka odpowiedzialna za powrót tłoczka). To z kolei może prowadzić do „gąbkowatego” wyczucia klamki hamulca, a w najgorszym przypadku do zablokowania się tłoczka. Jako, że odpowiednie funkcjonowanie układu hamulcowego jest krytyczne dla bezpieczeństwa, a korozja jest niewidoczna z zewnątrz, Suzuki zdecydowało się na nieodpłatny serwis. Dla niemalże wszystkich „zainfekowanych” modeli przewidziana została wymiana pompy hamulcowej przedniego hamulca.

Modele, których dotyczy akcja to:
GSX-R600 – K4, K5, K6, K7, K8, K9, L0, L1, L2 i L3
GSX-R750 – K4, K5, K6, K7, K8, K9, L0 , L1, L2 i L3
GSX-R1000 – K5, K6, K7, K8, K9, L0, L1, L2 i L3

W rozmowie z Suzuki Motor Poland dowiedzieliśmy się, że liczba „zainfekowanych” GSX-Rów sprzedanych w oficjalnej, polskiej sieci dealerskiej sięga 1000 egzemplarzy – wszyscy nabywcy takich motocykli otrzymają list polecony od Suzuki z informacją dotyczącą akcji.

Właściciele motocykli, które nie zostały zakupione w polskiej sieci dealerskiej, również mają prawo do nieodpłatnej naprawy, pod warunkiem przedstawienia książki gwarancyjnej wydanej przez europejskiego dealera Suzuki.

Jeżeli Twój motocykl nie podlega pod akcję serwisową, mimo wszystko polecamy zainteresowanie się naprawą. Pompa hamulcowa to jeden z tych podzespołów, który powinien bezwzględnie pozostawać w pełnej sprawności.

Aby umówić się na zrealizowanie naprawy lub w celu zasięgnięcia rady, polecamy skontaktować się z ASO. Suzuki Motor Poland jest właśnie w trakcie informowania swojej sieci dealerskiej o akcji serwisowej. Przy okazji pamiętajcie o jesiennej promocji w serwisach Suzuki!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły