Nimrod, polski mistrz customowy z European Bike Week

- Piotr Jędrzejak

Niedawno odbyła się największa impreza motocyklowa Europy w Faaker See. Motocykl przebudowany przez polską, rodzimą firmę zdobył najwyższą nagrodę w swojej klasie. Dwukrotnie!

informacja prasowa

Na zlocie European Bike Week dzieje się wiele. Ale jedne z ciekawszych wydarzeń to konkursy, w których dumni właściciele mogą wystawić swoje przerobione motocykle. Są dwa najważniejsze konkursy podczas tygodnia motocyklowego w Austrii. Jeden z nich to H-D Custom Show, organizowany przez legendarną firmę Harley Davidson w Harley Village. Drugi to prestiżowa „CCE International Bike Show Series, Faaker See Championship” odbywający się w Arneitz 100 Showmile. Ten ostatni to konkurs odbywa się od lat pod marką Custom Chrome.

Nimrod zdobywa nagrody w Faaker See 2015 (6)

Motocykl Nimrod, który został zbudowany przez firmę CafeRacer-Manufacture, stanął do walki z najlepszymi motocyklami z Europy i ze Świata. Decyzją ekspertów (jury), Nimrod zdobył najwyższe miejsce na podium w kategorii „Watercooled”. Następnego dnia po dokładnym obejrzeniu każdego detalu sędziowie Custom Chrome uznali Nimroda za najlepszy „Bagger” w Faaker See w 2015 roku. Również wcześniej Nimrod uzyskał wiele prestiżowych nagród w całej Europie.

Nimrod zdobywa nagrody w Faaker See 2015 (4)

Inspiracją do stworzenia tej mrocznej maszyny polskiej produkcji był równie mroczny artysta – Hans Rudolf Giger, twórca postaci Obcego ze słynnej serii filmowej. Twórczość Szwajcara polegała na połączeniu materii biologicznej z mechaniczną. Motyw ten został wyrażony w artystycznym malowaniu aerografem, które zajęło twórcy ponad 200 roboczogodzin. Nietypowość tego motocykla nie kończy się na artystycznym malowaniu. Kufry do baggerów wykonywane są z plastiku. Nie w Nimrodzie. Tutaj całe nadwozie łącznie z głową przypominającą filmową „matkę” zostało zrobione z aluminium. Ręcznie klepane i obrabiane starymi, rzemieślniczymi metodami. Po tym jeszcze wykończenie. Polerowanie, szkiełkowanie, anodowanie miękkie z połyskiem i anodowanie matowe – satynowe, oraz obróbka CNC. To zajęło jedynie 400 roboczogodzin… W Bestii zastosowano tylne pneumatyczne zwieszenie z możliwością zdalnego sterowania. Trzeba to zobaczyć na żywo!

Nimrod zdobywa nagrody w Faaker See 2015 (7)

Nimrod zdobywa nagrody w Faaker See 2015 (9)

Nimrod zdobywa nagrody w Faaker See 2015 (12)

Pomimo swojej nazwy, firma CafeRacer-Manufacture nie ogranicza się do motocykli w stylu Cafe Racer. Widać to choćby w Nimrodzie. Przerabia różne motocykle, jest dumna ze swojego Ducati „Cavallo Nero”, które również zdobyło wiele nagród na międzynarodowych imprezach. Więcej informacji na stronie internetowej firmy caferacer-manufacture.com.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl