Nimrod, polski mistrz customowy z European Bike Week
Piotr Jędrzejak
2 października 2015

Niedawno odbyła się największa impreza motocyklowa Europy w Faaker See. Motocykl przebudowany przez polską, rodzimą firmę zdobył najwyższą nagrodę w swojej klasie. Dwukrotnie!

informacja prasowa

Na zlocie European Bike Week dzieje się wiele. Ale jedne z ciekawszych wydarzeń to konkursy, w których dumni właściciele mogą wystawić swoje przerobione motocykle. Są dwa najważniejsze konkursy podczas tygodnia motocyklowego w Austrii. Jeden z nich to H-D Custom Show, organizowany przez legendarną firmę Harley Davidson w Harley Village. Drugi to prestiżowa „CCE International Bike Show Series, Faaker See Championship” odbywający się w Arneitz 100 Showmile. Ten ostatni to konkurs odbywa się od lat pod marką Custom Chrome.

Motocykl Nimrod, który został zbudowany przez firmę CafeRacer-Manufacture, stanął do walki z najlepszymi motocyklami z Europy i ze Świata. Decyzją ekspertów (jury), Nimrod zdobył najwyższe miejsce na podium w kategorii „Watercooled”. Następnego dnia po dokładnym obejrzeniu każdego detalu sędziowie Custom Chrome uznali Nimroda za najlepszy „Bagger” w Faaker See w 2015 roku. Również wcześniej Nimrod uzyskał wiele prestiżowych nagród w całej Europie.

Inspiracją do stworzenia tej mrocznej maszyny polskiej produkcji był równie mroczny artysta – Hans Rudolf Giger, twórca postaci Obcego ze słynnej serii filmowej. Twórczość Szwajcara polegała na połączeniu materii biologicznej z mechaniczną. Motyw ten został wyrażony w artystycznym malowaniu aerografem, które zajęło twórcy ponad 200 roboczogodzin. Nietypowość tego motocykla nie kończy się na artystycznym malowaniu. Kufry do baggerów wykonywane są z plastiku. Nie w Nimrodzie. Tutaj całe nadwozie łącznie z głową przypominającą filmową „matkę” zostało zrobione z aluminium. Ręcznie klepane i obrabiane starymi, rzemieślniczymi metodami. Po tym jeszcze wykończenie. Polerowanie, szkiełkowanie, anodowanie miękkie z połyskiem i anodowanie matowe – satynowe, oraz obróbka CNC. To zajęło jedynie 400 roboczogodzin… W Bestii zastosowano tylne pneumatyczne zwieszenie z możliwością zdalnego sterowania. Trzeba to zobaczyć na żywo!

Pomimo swojej nazwy, firma CafeRacer-Manufacture nie ogranicza się do motocykli w stylu Cafe Racer. Widać to choćby w Nimrodzie. Przerabia różne motocykle, jest dumna ze swojego Ducati „Cavallo Nero”, które również zdobyło wiele nagród na międzynarodowych imprezach. Więcej informacji na stronie internetowej firmy caferacer-manufacture.com.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły