„MUSISZ PIĆ? TO PIJ I JEDŹ!”

- MotoRmania

Takie porady można przeczytać w książkach motocyklowych 🙂

Zaczynają się dni kiedy częściej sięgamy po książki. Jako redakcja motocyklowa otrzymujemy wiele pozycji – są nam przysyłane. Przyznajemy – nie wszystkie udaje nam się przeczytać. Nadszedł jednak moment kiedy wzięliśmy do ręki trochę przykurzoną propozycję : „Motocyklista Doskonały – Droga do Mistrzostwa”. Autorem jest David L. Hough. Na razie skupiliśmy się na kilku wybranych fragmentach, z których zdecydowanie najbardziej urzekły nas niniejsze zdania : „…aby nie przekraczać dopuszczalnego stężenia alkoholu we krwi, nie można wypić więcej niż jednego drinka w ciągu godziny. Najlepiej jednak unikać alkoholu w czasie jazdy, ale jeżeli jesteś uzależniony, przynajmniej postaraj się ograniczyć jego stężenie we krwi. (…) jeden strzał whisky mieści się w granicach dozwolonego stężenia alkoholu.”

IMG_4166 2

Nie jesteśmy pewni, czy wożenie ze sobą tej książki, z zaznaczonymi fragmentami pomoże nam się wytłumaczyć w razie konieczności dmuchania przy kontroli policyjnej :):).. Szczerze mówiąc, jest jakiś urok w liberalnym podejściu do życia autora, ale chyba trudno będzie się z nim zgodzić jeżeli to „mało restrykcyjne” podejście w efekcie skończy się jakąś tragedią. Te zdania są wyrwane z kontekstu w tym sensie, że w innych miejscach książki autor generalnie  zachęca do tego, aby po alkoholu nie jeździć. Wydaje nam się jednak, że powyższe cytaty dają na to niepotrzebne przyzwolenie. Dokonywaliśmy testów na zamkniętym torze ( opublikowane w dawnych czasach jeszcze w papierowym wydaniu MotoRmanii) – jeździliśmy na pocket bikach na trzeźwo, a następnie po niewielkim spożyciu. O ile w przypadku gokartów początkowo czasy okrążeń nie były zaburzone przez alkohol, o tyle na motocyklach czasy były gorsze już po pierwszym drinku. Chybotliwe pockety od razu pokazały, jak szybko zostaje zaburzona nasza równowaga. Z drugiej strony  wiemy też, że ta książka jest popularną i chwaloną pozycją. Co sądzicie na ten temat :)?

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl