Motocyklista uderzył w czołg w Sulejówku – wyprzedzał i zawadził

- Piotr Jędrzejak

Zazwyczaj staramy się unikać publikowania tak lakonicznych, a jednocześnie zupełnie nieistotnych informacji z kraju i ze świata. A jednak w tym przypadku sytuacja jest tak nietypowa, że nie mogliśmy się powstrzymać. Otóż motocyklista potrącił czołg. 

Do wypadku doszło po godzinie 18:00 dnia 24 września w Sulejówku pod Warszawą. Kolumna wojskowa jechała aleją Marszałka Józefa Piłsudskiego w stronę Wesołej, gdzie znajduje się jednostka. Jak doszło do tego, że motocyklista uderzył w czołg przewożony lawetą?

Piotr Świstak z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji tłumaczy: „Z pierwszych ustaleń wynika, że motocyklista zaczął wyprzedzać sznur samochodów. W pewnym momencie zahaczył o jeden z przewożonych przez wojsko czołgów. Przewrócił się.”

czolg moto -fot Robert Próżniecki, se_pl

Marcin Zagórski z policji w Mińsku Mazowieckim dodaje: „[…] Był duży ruch. Samochody stały w korku, dlatego motocyklista próbował wyprzedzić pojazdy przed nim. Zaczepił o wojskową lawetę, która przewoziła czołg. […]”

Motocyklista z obrażeniami nóg przetransportowany został do szpitala i tam zweryfikowana miała być jego trzeźwość. Kierowca lawety z czołgiem był trzeźwy.

Motocykle są wszędzie, ale nie wpychajcie się tam, gdzie miejsca jest zbyt mało. A czołgi zabierają dużo miejsca. Mamy nadzieję, że obrażenia motocyklisty okażą się niegroźne.

motocykl vs czołg - fot Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

moto i czolg - fot Tomasz Szczygielski, warszawawpigulce_pl

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl