Mototrendy 2020: Inter Cars prezentuje motocyklowe nowości

- Piotr Jędrzejak

Klienci Rynku Motocyklowego Inter Cars SA mogli jako pierwsi sprawdzić, co nowego pojawi się na rynku odzieżowo-akcesoryjnym w sezonie 2020. My również podejrzeliśmy ekspozycję Mototrendy 2020 i zdajemy relację.

Mototrendy 2020 powoli dobiegają do końca. Czym w ogóle jest to wydarzenie? Inter Cars zebrał swoje wszystkie motocyklowe nowości na sezon 2020 i ustawił je w dużym, klimatycznym studiu. W okresie dwóch wrześniowych tygodni, codziennie na miejscu pojawiają się klienci Rynku Motocyklowego Inter Cars SA, aby obejrzeć nowe produkty, zapoznać się z ofertą i złożyć pierwsze zamówienia. Ósma już edycja Mototrendów odbyły się nie w listopadzie, ale we wrześniu, aby klienci hurtowi jako pierwsi poznali nowe produkty. Na miejscu pojawili się także przedstawiciele mediów.

Mototrendy 2020 (2)

W ramach ekspozycji Mototrendy 2020 liczącej ponad 800 metrów kwadratowych, mogliśmy zapoznać się z każdym segmentem oferty motocyklowej od Inter Cars. Producentów w strefie odzieżowo-akcesoryjnej reprezentowały marki Alpinestars, Alpinestars MX, Alpinestars odzież rowerowa/MTB, Spyke, Adrenaline, Oxford, Fly, Shark, Nolan, SMK, Ispido, Interphone. W strefie olejów, części zamiennych, eksploatacyjnych i techniki, prezentowana jest przekrojowa oferta ponad 50 dostawców z całego świata, znalazło się także dedykowane stoisko eksperckie opon motocyklowych, stanowisko testowe dla komputera diagnostycznego Texa. Klienci mogli poznać aplikacje i programy ułatwiające zarządzeniem sklepem oraz warsztatem – od programów służących do składania zamówień, przez prowadzenie biznesu, a na pomocnikach segregacji odpadów kończąc.

Mototrendy 2020 (3)

Co ciekawego widzieliśmy na Motorendach 2020? Na żywo zobaczyć można było wypożyczone od Sharka kaski, w których startowali Jorge Lorenzo, Johann Zarco i Miguel Oliveira. Shark zaprezentował także po raz pierwszy zupełnie nowy model kasku – niestety nie zdradzimy jaki, bo obejrzeć go mogli wyłącznie klienci hurtowi, a my obiecaliśmy (póki co) utrzymać tajemnicę.

Mototrendy 2020 (5)

Jedną z nowości jest europejska ustawa o PPE, czyli Personal Protective Equipment. Do niedawna jedynie ochraniacze motocyklowe musiały spełniać normy, a odzież jako całość już nie była weryfikowana. To znaczy, że nikt nie miał pewności, jak wytrzymałe były materiały czy szwy. Teraz jednak normy PPE obejmują odzież motocyklową jako całość. Jeżeli więc planujecie zakup, wybierajcie takie, które posiadają metki dotyczące norm PPE. Wszyscy renomowani producenci, a także większość tańszych marek, postarała się uzyskać niezbędne certyfikacje swoich produktów.

Mototrendy 2020 (11)

Na Mototrendach warto było skupić się na ofercie Adrenaline, marki własnej Inter Cars. Od niedawna ciuchy te mają swoje studio projektowe w Łodzi, a oferta przeszła rewolucję – została uporządkowana i zwężona do dobrze wyselekcjonowanych produktów, również pod względem wspomnianego PPE. Ciekawa okazała się nowa sportowa kurtka od Alpinestars, czy też nowe ochraniacze polimerowe, które są lekkie, elastyczne i przewiewne, a przy uderzeniu stają się twarde. Ze świetną propozycją wyszedł Ixon, proponując kamizelkę z poduszką powietrzną. Nie wymaga podłączania do motocykla, a algorytmy można przełączać pomiędzy jazdą torową, offroadową i drogową. Kamizelkę należy odesłać na weryfikację dopiero po 5 „strzałach”, naboje są wymienne, a motocyklista otrzymuje stałe wsparcie helpdeska Ixon. Wśród odzieży nie zabrakło oferty rowerowej i offroadowej. W dziale części zamiennych nasza uwaga zwrócona została na nowe zestawy wymiennych kraników paliwa, które wykonane są nie tylko w najwyższej jakości, ale przychodzą z zestawem przewodów paliwowych.

Mototrendy 2020 (12)

Wszystkich produktów oraz nowości na Mototrendach 2020 nie sposób wymienić, a finalnie znajdziecie je w sklepach motocyklowych obsługiwanych przez klientów Rynku Motocyklowego Inter Cars SA oraz w sieci sklepów I’M Inter Motors i na imready.eu. Nie zapomnijcie także o monitorowaniu nowości od Sharka, już niebawem. Jedno jest pewne na nowy sezon – przeglądając półki sklepów motocyklowych nie będziecie mogli narzekać ani na nudę, ani na brak nowinek technologicznych, ani na zacofanie modowe.

Mototrendy 2020 (13)

Mototrendy 2020 (10)

Mototrendy 2020 (9)

Mototrendy 2020 (7)

Mototrendy 2020 (8)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl