Znamy kalendarz MotoE 2020

- Mick

Co prawda do końca sezon 2019 została jeszcze runda w Walencji, ale organizatorzy towarzyszącego MotoGP cyklu MotoE potwierdzili już przyszłoroczny kalendarz.

Rewolucji brak. Zawodnicy zmierzą się w zaledwie pięciu rundach, w tym jednej podwójnej. Wszystkie towarzyszyć będą nadal MotoGP. To akurat żadna niespodzianka.

Sezon rozpocznie się w Jerez de la Frontera. Tak samo miało być w tym roku, ale cały E-Padok uległ spaleniu po zwarciu i pożarze podczas przedsezonowych testów. Druga runda odbędzie się we francuskim Le Mans, a trzecia w Assen, które zastąpi Sachsenring. Dwie ostatnie rundy to Red Bull Ring i Misano. W San Marino zawodnicy staną do walki dwukrotnie.

Kalendarz MotoE 2020

3 maja – Jerez, Hiszpania

17 maja – Le Mans, Francja

28 czerwca – Assen, Holandia

16 sierpnia – Red Bull Ring, Austia

12-13 września – Misano, San Marino

Musimy przyznać, że wyścigi elektrycznych, ciężkich i dość topornych motocykl MotoE przypadły nam w tym roku do gustu, ale seria wciąż raczkuje. Czekamy na wydłużenie dystansu i większą ilość rund w kalendarzu. No i przede wszystkim czekamy na Polaków w stawce. Skoro oglądamy tam takie „dinozaury” jak Sete Gibernau czy zawodników EWC jak Mike di Meglio i Randy de Puniet, do dlaczego nie np. Paweł Szkopek?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl