MotoAmbulans w warszawskich korkach – tak to się robi!
Piotr Jędrzejak
19 listopada 2014

Poza tym, że wyrażamy pełne poparcie dla motocyklowych ambulansów, ciężko napisać nam coś bardziej adekwatnego, niż opis znajdujący się pod filmem wrzuconym do sieci przez Fundację Jednym Śladem. Dodamy tylko, że motocykl to Yamaha XT660Z Tenere, a przejechanie blisko 12 kilometrów przez jedną z bardziej zatłoczonych ulic Warszawy, zajęło na MotoAmbulansie mniej, niż 9 minut. A przy ratowaniu życia liczy się każda sekunda…

MotoAmbulans znajdziecie na Facebooku!

Fundacja Jednym Śladem:
„Przejazd na cito (prędko, niezwłocznie, tutaj na sygnale – przyp. red.) z materiałem do badań laboratoryjnych. Godzina 9:30, czwartek ulica Puławska na trasie Piaseczno-Warszawa Ursynów. Klasyczna karetka prawdopodobnie przejechałaby ten sam dystans, w czasie ponad 2-krotnie dłuższym, tj. w okolicach 20 minut.

Pamiętajcie, że jazda na cito, to ratowanie czyjegoś życia i zdrowia – trzymajcie się blisko zewnętrznej krawędzi jezdni, a stojąc na środkowym pasie, zajmijcie jego prawą część. Ułatwicie przejazd nie tylko motocyklistom, ale przede wszystkim, każdej służbie jadącej na sygnale.”

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły