Mistrzostwa Świata Unimoto już w sobotę koło Opola

- MotoRmania

W dniach 22-23 lipca 2016 w Polskiej Nowej Wsi koło Opola odbędą się Mistrzostwa Świata Unimoto – Lotor 2016.

informacja prasowa

Zawody Unimoto to wyścigi dragów, zbudowanych na bazie motocykli, z napędem na tylne koło i płozą zastępującą przednie. Biegi rozgrywane są na odcinku 100 stóp (30,48 m): zwycięża ten, kto osiągnie najlepszy czas w swojej klasie, pod warunkiem, że od startu do mety nie dotknie płozą podłoża.

Lotor Unimoto 2016 (6)

Do wyścigów dopuszczane są pojazdy z silnikami, które mają co najmniej 5 lat i pochodzą z seryjnej produkcji, bez modyfikacji zwiększających moc. Napęd pojazdu Unimoto może składać się z więcej niż jednego silnika, pod warunkiem, że nie jest to układ hybrydowy (np. silnik spalinowy + elektryczny). Szerokość pojazdu nie może przekraczać 4 stóp (1,20 m), a długość 8 (2,44 m).

Zawody są rozgrywane w kategoriach:
a) napęd elektryczny
b) do 200 cm3
c) do 400 cm3
d) do 750 cm3
e) powyżej 750 cm3
f) silnik rakietowy, odrzutowy, pneumatyczny

Lotor Unimoto 2016 (7)

Idea wyścigów Unimoto Drag Racing sięga lat 80-tych, wymyślił ją w Stanach Zjednoczonych William Nassau. W roku 1994 Unimoto dotarło do Europy. Pierwsze wyścigi odbyły się w Szwajcarii. Od roku 2002 zawody w szwajcarskim Sumiswald uzyskały status Mistrzostw Świata Unimoto. W kolejnych latach do krajów organizujących zawody przyłączyły się Niemcy, Francja, Holandia, Belgia, Litwa, Estonia, Hiszpania i Włochy. W roku 2012  Mistrzostwa Świata w Szwajcarii odwiedziło 35 000 osób. Z uwagi na dynamiczny rozwój tej dyscypliny, w 2013 r. powołano Światową Organizację Unimoto W.U.D.O z siedzibą w Niemczech.

Lotor Unimoto 2016 (4)

W roku 2013 Światowa Organizacja Unimoto W.U.D.O przyznała Stowarzyszeniu Motocyklowemu LOTOR możliwość organizacji zawodów w Polsce, nadając im rangę I Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Polski Unimoto – Lotor Cup 2014. W następnym roku
 Mistrzostwa Unimoto – Lotor Cup 2015 rozegrane były na Wyspie Sobieszewskiej koło Gdańska.

W tym roku zapraszamy do Polskiej Nowej Wsi koło Opola, gdzie odbędą się Mistrzostwa Świata Unimoto – Lotor 2016 na imprezie Master –Truck.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl