Rinas i Mistrzostwa Polski 2016 na półmetku

- Rinas

Witam wszystkich, którzy śledzą co się dzieje na naszym rodzimym, wyścigowym podwórku a przy okazji… zaglądacie też, co dzieje się u mnie.

Smutne…
Najpierw, co dzieje się w świecie wyścigów i mój komentarz. Nie będę w tym felietonie poruszał jeszcze raz tego samego co już napisałem… Dotyczy to również ostatniej tragicznej sytuacji na Speed-Day’u… Niestety, zawodnicy a nawet amatorzy trenujący na torze – wszyscy – balansujemy na cienkiej linie. Zróbmy co w naszej mocy, aby jej nie przerywać… Bezpieczeństwo, rozsądek i wzajemny szacunek. Zerknijcie do mojego felietonu.

Pawel Rinas Przybylski - Most 2016 (1)

Treningi w czerwcu: Speed-Day + Most, Czechy
Na początku czerwca, po Rundzie na Pannonii pojechałem na Speed Day potrenować, ale… padało, więc nie ryzykowałem. Czego nie żałuję – widząc po ilości dzwonów!

24-26 czerwca za to odwiedziłem czeski Most. Pojechałem na treningi organizowane z niemiecką firmą, której nie znałem i pierwszy raz pojechałem na ich trening, czego potem… lekko żałowałem – jeżeli chodzi o organizację. Grupa A – teoretycznie „szybka” – była po prostu tragiczna, było tak dużo amatorów, że ciężko było znaleźć dla siebie pusty tor i szybciej pojeździć. Mimo to, zawsze trzeba szukać pozytywów! Pojeździłem łącznie z tych 3 dni – w sumie dwa, po części przez pogodę, a po części przez problemy techniczne. Mocno poprawiłem czas z rundy w Moście sprzed roku, dało mi to mocne nastawienie na zbliżające się za 3 tygodnie zawody. Dodatkowo, przeprowadziłem tam pewien eksperyment…

Pawel Rinas Przybylski - Most 2016 (12)

#EKSPERYMENTRINASA !
Wszystko – pod poniższymi linkami. Przeprowadziłem pewne doświadczenie… na razie dałem 3 wpisy, szykuję kolejne. Wszystko rozchodzi się o to, jak wali nam serducho podczas szybkiej jazdy: wpis 1, wpis 2, wpis 3.

Rinas leń…
Pierwszy raz w sumie od 2013 roku, udało mi się znaleźć tydzień czasu na urlop, co nie było łatwe, z wielu powodów… Po pierwsze finanse – w sezonie każdy grosz pcham w ŁOPONY oraz FJUŁEL! Dodatkowo naprawdę nie narzekam na nadmiar wolnego czasu… Wyjazdy na zawody plus treningi, praca zawodowa, prowadzenie fan-page’a, sprawy prywatne, treningi… Jestem maniakalnym pracoholikiem i uważam, że należy z życia wycisnąć każdy jeden dzień. Stąd nawał spraw. ALE, dzięki mojej żonie… udało się tydzień odpocząć. Jak ktoś ma ochotę poczytać trochę głupot i zerknąć na kilka ponurych fot, zapraszam! Część 1, część 2, część 3.

Pawel Rinas Przybylski - Most 2016 (17)

Dobra, koniec głupot – wypadało by się pościgać! Czyli… Runda w Moście!
Wróciłem z urlopu – mega wypoczęty. Aż za bardzo. Kilka dni w pracy i… wyjazd do Czech! Poniżej, możecie zerknąć jakie wyniki zanotowałem tam rok temu. Wtedy udało się pojechać 1.46,2 i zgarnąć jedno pudło: Wyniki runda 7, runda 8.

Runda Alpe Adria zawsze zaczyna się w piątek, ale ja pojechałem do Czech już w środę w nocy i dojechałem w czwartek o 4 rano. Powód? Na czwartek wykupiłem treningi z czeską firmą, aby trochę potrenować, ale… kiedy wyjeżdżaliśmy z Polski, już od Wrocławia, aż do Mostu meeega padało. W czwartek spałem więc do 11 – dawno się tak nie wyspałem! Całe szczęście, że po południu przestało padać i na open track wyjechałem na 3 wyjazdy po 15 minut…

Pawel Rinas Przybylski - Most 2016 (3)

Piątek to już 4 treningi w ramach Alpe Adria, które jedziemy klasami – a więc moja klasa, SuperStock 600 jeździ sama, Supersporty same itp. Na czwartym treningu udało mi się pojechać 1.43,7 i wykręcić 3ci czas z Mistrzostw Polski oraz 16ty z Alpe Adria. Nie jest źle!

16 lipca – sobota – kwalifikacje i I wyścig
KWALIFIKACJE – założyłem nowe oponki, naprawdę mocno się spiąłem i… 1.42,9! Byłem prze-szczęśliwy, bo cały czas mocno zmniejszałem stratę do lidera, na Pannonii było to 6 sekund, a w Moście… już 3,7 sekundy! Wywalczyłem 18 pole startowe łącznie i jako 4. z Mistrzostw Polski. 1.42 w Moście to już nie byle co… Wyniki.

Pawel Rinas Przybylski - Most 2016 (6)

WYŚCIG 1 – nastawiłem się na walkę o pudło i… niestety, wiele ale wiele spraw nie zagrało tak jak powinno. Totalnie schrzaniłem start i byłem prawie ostatni. Musiałem odrabiać i przez to mocno ryzykowałem, nie chciałem żeby uciekła mi liderująca grupa i… popełniałem błędy. Aż 3 razy wyjechałem poza tor! 1 raz w żwir, 1 raz na asfalt poza torem na końcu prostej i potem na wyjściu ma prostą, po mocnym high-side’dzie ledwo zmieściłem się na torze… Szkoda, bo poprawiłem czas na 1.42,7 i miałem minimalnie gorsze tempo niż 3. zawodnik i zdecydowanie lepsze, niż 4. Ale, jak zawsze mówię… liczy się wynik na mecie. A mój był jaki był. Mimo, że potencjał był większy.
Wyniki Alpe Adria.
Wyniki samych Mistrzostw Polski.

Zobaczcie onboard z wyścigu!

17 lipca – niedziela – II wyścig
WYŚCIG 2 – w niedzielę miałem startować z 16. miejsca – awans o 2 pozycje dzięki dobremu czasowi okrążenia z soboty; założyłem nowe gumy, zalałem mniej paliwa – w sobotę zostało go za dużo, nastawiłem się bojowo i… znowu dałem ciała. Start znowu do kitu. I znowu musiałem odrabiać straty i 2/3 wyścigu męczyć się z wolniejszymi zawodnikami… W ten sposób grupa zawodników walcząca o pudło w Mistrzostwach Polski uciekła mi na 8 sekund i było pozamiatane. Poza tym, pojechałem tylko 1.42,8 a chłopaki 1.42,1 / 1.42,2 a więc… szybciej. Szkoda.
Wyniki Alpe Adria.

Pawel Rinas Przybylski - Most 2016 (8)

WNIOSKI + PLANY na… drugą połowę i najbardziej intensywną część sezonu!
Wnioski – w sumie wystarczy podać jedną liczbę. Względem sezonu 2015 urwałem w Moście… 3,5 sekundy! To naprawdę dużo! Dodatkowo, w stawce Alpe Adria plasuję się już nie na końcu a w 2/3 stawki. Coraz lepiej. Zmniejszam też cały czas straty do najszybszych. Mimo, że do pudła jeszcze brakuje, jestem zadowolony.

Plany – baaardzo mocno przepracować lipiec i sierpień. Są aż 2 rundy w Poznaniu – 4 wyścigi, wszystko się może zdarzyć! Dodatkowo cały czas dbać o formę i kondycję żeby nie zabrakło w najważniejszych momentach tego czego innym może zbraknąć… czyli pełnej pary i petardy pod koniec wyścigu!

W planach jest też kilka fajnych wpisów na fan-page i… KONKURSY! Wbijaj! Już niebawem, co-nieco będzie do wygrania!

Fanpage Rinasa!

Pawel Rinas Przybylski - Most 2016 (19)

Do zobaczenia na torze!
be FAST or be… LAST !
Pozdrawiam
Rinas

Rinas 2016 is powered by:

ENI eni.info.pl/ – jakość BEZ GRANIC – najlepsze oleje i środki smarne
DOBRE SKLEPY MOTOCYKLOWEdobresklepymotocyklowe.pl/ – dystrybutor produktó HCJ, RST i wielu innych
MUSCLE CLINICmuscleclinic.pl/ – suplementy diety najwyższej jakości
MOTOR-LANDmotor-land.com.pl/ – dystrybutor produktów DiD, Versah, Sunstar i wielu innych
SPED-TRANS P.U. Piotr Boguszstzb.pl/ – transport i spedycja
FAST FORWARDfastforward.com.pl/ – sprzedaż I serwis zawieszeń Ohlins oraz Dynojet i Power Commander
THE 12 DESIGNthe12design.tumblr.com/ – grafika nie tylko motocyklowa!
PHOTO ACTIONphotoaction.pl/ – motorsport photography
MOTORMANIA.COM.PLmotormania.com.pl/ – najlepszy i najszybszy w Polsce portal motocyklowy!
AUTOMOBILKLUB KRÓLEWSKIak-krolewski.pl/

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl