Międzynarodowa rywalizacja podczas ProfiAuto FMX & Music Show

- MotoRmania

Szalone loty motocykli, quadów i rowerów MTB, unikalne skoki synchroniczne, energetyczni zawodnicy dosłownie bujający w obłokach do góry nogami, ostra muzyka, undergroundowa atmosfera i rywalizacja na najodważniejsze tricki – to główne elementy zbliżającego się wielkimi krokami ProfiAuto FMX & Music Show w Katowicach. Lista bohaterów wieczoru, którzy zaprezentują swoje możliwości 23 maja w stolicy Górnego Śląska, wciąż się wydłuża. Do zawodników z Polski, Niemiec, Finlandii, Czech i Słowenii dołączył właśnie rosyjski team Adrenaline Rush.

Wieczorem 23 maja w ramach ProfiAuto FMX & Music Show na płycie katowickiego Spodka, zamiast typowych dla takich zawodów ton ziemi, pojawią się m.in. stalowe rampy, które umożliwią zawodnikom wyjątkowe skoki synchroniczne. Organizatorzy przewidzieli, że w momentach kulminacyjnych

w powietrzu będzie znajdować się jednocześnie aż 6 motocykli. Aż pięciu zawodników ze stawki na stałe ma w swoim repertuarze backflipa, czyli salto na motocyklu na odległość 23 metrów. Bohaterowie wieczoru zapowiadają, że podczas zawodów walczyć będą m.in. na kombinacje standardowych tricków wykonywanych do góry nogami. Walka o tytuł najlepszego zawodnika pierwszej rundy tegorocznego Sky Fighters CUP, podkręcana ostrą muzyką na żywo, serwowaną przez zespoły Yuma i Acid Drinkers będzie wyjątkowo emocjonująca.

– Do zawodów przygotowuję się trenując w szkole motocrossu Sky Fighters backflipy combo do basenu z gąbkami i lądowanie na ziemię. Cały czas dokucza mi ból kolana po operacji, ale na tyle niewielki, że możliwe są już pełne, intensywne treningi. W Spodku chcę powalczyć o podium
i zaprezentować nowe kombinacje backflipów. Zapraszam wszystkich serdecznie na tę wyjątkową imprezę. Energetyczne show, świetna rywalizacja i ostre tricki gwarantowane! – zapowiada Mistrz Polski FMX, Artur Puzio.

fot. Jacek Woźniak - https://facebook.com/JacekWPhoto

Artur Puzio, fot. Jacek Woźniak

Do zawodników ProfiAuto FMX & Music Show dołączył właśnie rosyjski team Adrenaline Rush, który będzie dzięki temu miał okazję po raz drugi wystąpić w Polsce. Tworzą go Mihail Yargin, Nikolay Ivankov i Vladimir Yarygin. Repertuar tricków jakie wykonują goście zza wschodniej granicy jest szeroki, a nalezą do nich m.in. backflip plus combo, standard trick tsunami, dead body, whip, rocs solid, double grab, lazy boy, he’ll clicker flip, nac nac flip, cordova flip, super flip czy no hand flip. Adrenaline Rush ma już spore osiągnięcia: Mihail Yargin wygrał m.in. Whip Contest w zawodach Night of the Jumps w Penza, a Nikolay Ivankov zajął 3 miejsce w tych samych zawodach w Polsce. Vladimir Yarygin to natomiast wielokrotny zwycięzca zawodów motocrossowych w Rosji.

Adrenaline_Rush_1

Rosyjski team- Adrenaline Rush

Rywalizacja zapowiada się ostro, bo pozostali zawodnicy ProfiAuto FMX & Music Show nie pozostają w tyle. Warto przypomnieć, że dwudziestodwuletni Artur Puzio jest zdobywcą wielu tytułów, m.in. Mistrza Polski 2012, 2013 i Pucharu Polski 2011, a także uczestnikiem Mistrzostw Świata Night of the Jumps 2012 i 2014. To zawodnik, który zasłynął między innymi z wykonania prawdopodobnie największej ilości minibackflipów na 1 mobilnej rampie w ciągu 1 minuty.

Na liście osiągnięć Tobiasa Fincka, z Niemiec jest natomiast m.in.: 3 miejsce Fight Club FMX Jam Rohrberg 2014, 6 miejsce German Freestyle Motocross 2013, 5 miejsce Motocross Club National Championship 2011, a także udział w zawodach best whip podczas Night of the Jumps. Także Ikka Salo z Finlandii, kolejny zawodnik ProfiAuto FMX & Music Show, może poszczycić się osiągnięciami takimi jak m.in. wyróżnienia związane z best whip Sweetspot Allstars, LG Action Sports Berlin, czy wykręcenie body variala podczas Masters of Dirt.

Tobias_Finck_1

Tobias Finck

Od wysokiej stawki nie odstaje również Zdenek Fusek z Czech, który na koncie ma 3 miejsce Skillz Up w Toruniu 2013, 1 miejsce w Skillz Up w Zielonej Górze 2012 oraz udział w FMX Gladiator Games. Ales Rozman, jedyny zawodnik, który wystartuje na quadzie to natomiast trzykrotny mistrz motocrossowy Słowenii, mistrz Supersross i utytułowany zawodnik imprez takich jak X-Games Aspen czy Masters of Dirt.

Bilety na ProfiAuto FMX & Music Show ( wraz z darmową wejściówką na ProfiAuto Show) są dostępne w serwisie Eventim: http://bit.ly/1NzCanz

Więcej informacji na temat imprezy znaleźć można na stronach www.fmxshow.pl oraz http://on.fb.me/1AZIyPB

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl