Najtańszy pakiet AC na Twój motocykl i skuter!

- MotoRmania

Wielu kierowców wychodzi z założenia, że obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zupełności im wystarczy. Polisa OC jest zatem w wielu przypadkach jedynym zabezpieczeniem dla kierowcy oraz jego pojazdu. Nie brak jednak i takich, którzy w trosce o swe bezpieczeństwo decydują się na AC i korzystają z dodatkowej ochrony. Czy warto zatem zawierać taką dodatkową umowę?

news sponsorowany

Zdecydowanie warto! Patrząc na statystyki ubezpieczycieli dotyczące wypadków z udziałem motocykli, użytkownicy jednośladów są znacznie bardziej narażeni na udział w zdarzeniu drogowym. W przeciwieństwie do obowiązkowej polisy OC, ubezpieczenie to jest dobrowolne. Jego głównym celem jest nie tyle ochrona poszkodowanego w wypadku, co posiadacza pojazdu. To dodatkowa ochrona, która daje właścicielom pojazdów możliwość naprawienia własnego motocykla po wypadku, ale nie tylko. AC obejmuje również te szkody, które powstały w wyniku czynników atmosferycznych lub aktów wandalizmu. Zaletą takiego ubezpieczenia jest to, że odszkodowanie można otrzymać nawet wtedy, gdy jej sprawca pozostaje nieznany. Autocasco chroni również motocykl od kradzieży oraz zdarzeń losowych.

m3

Większość klientów ubezpieczających motocykle na rynku polskim jest zdania, że stawki na jednoślady są wysokie w porównaniu do stawek za ubezpieczenie chociażby samochodu osobowego. Dla porównania pakietowe ubezpieczenie motocykla ostatnio bardzo popularnego – Ducati Scrambler z 2015 o wartości 37.900 zł zarejestrowanego w Krakowie składka wyniosła 1840 zł.

Czy dużo zapłacę za swoje ubezpieczenie AC? Sprawdź tutaj w kalkulatorze Vestigo – może okazać się że składka pakietowa za Twój motocykl może być śmiesznie niska w porównaniu do szkody powstałej nawet na parkingu.

Od czego zależy składka ubezpieczenia AC?
Składka zależna jest od wartości pojazdu. Wartość ustalana jest na podstawie katalogu średnich wartości rynkowych pojazdów w danym okresie. W przypadku nowego pojazdu brana jest pod uwagę jego wartość podana na fakturze. Istotną kwestią, mającą największy wpływ na wysokość składki, są zniżki posiadane przez klienta, które nabywa dzięki swojej bezszkodowej jeździe. Od miejsca zarejestrowania pojazdu zależy wysokość stawki – w dużych aglomeracjach stawki są wyższe niż w małych miejscowościach. I pamiętajmy – większość motocykli można ubezpieczyć jeżeli nie przekroczą 10 lat od daty pierwszej rejestracji – podobnie jak w przypadku samochodów.

Dzięki oferowanym przez VESTIGO pakietom możecie zaoszczędzić naprawdę spore kwoty w porównaniu do innych ofert występujących na rynku, zobaczcie poniżej jak kształtowały się przykładowe ceny ubezpieczeń motocykli w różnych rejonach kraju (przykładowe dane Klientów Vestigo):

– BMW R1200 GS 2015 – Warszawa – 3.060,00 zł
– Ducati Diavel 2013 – Białystok – 2.892,00 zł
– Honda CBR 1000RR 2008 – Kraków – 1.178,00 zł
– HD Sportster XL 1200 2015 – Wrocław – 2.019,00 zł
– Suzuki GSR 750 2014 – Rzeszów – 1.152,00 zł
– Triumph Tiger Explorer 2013 – Katowice – 2.449,00 zł

Nasze ubezpieczenie obejmuje:
– OC
– Assistance do OC
– Zieloną Kartę
– Autocasco pojazdów mechanicznych od uszkodzeń, zniszczeń i kradzieży w pełnym zakresie
– Car Assistance
– NNW Kierowcy i pasażerów
– Informację Prawną

Ubezpieczenia jeszcze nigdy nie były tak przystępne – nie musisz ruszać się z miejsca by ubezpieczyć swój motocykl – zrobimy wszystko za Ciebie. Wystarczy, że prześlesz do nas kilka informacji wymaganych przez ubezpieczyciela i zdjęcia motocykla – resztą zajmiemy się my: www.vestigo.com.pl – co najważniejsze – nie musisz nawet korzystać z komputera, formularz dostępny jest również dla urządzeń mobilnych!

Już dzisiaj sprawdź stawkę za ubezpieczenie swojego motocykla – skontaktuj się z nami już dzisiaj!

Zapraszamy również na naszą stronę na FB: POLUB NAS NA FACEBOOKu

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl