Lubin: motocyklista nie zatrzymał się przed przejściem, potrącił wózek z dzieckiem
Piotr Jędrzejak
4 września 2019

Zdarzenie mogło być tragiczne w skutkach, ale szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Motocyklista nie tylko zbiegł z miejsca zdarzenia, ale także nie miał uprawnień.

78-letnia kobieta prawidłowo przechodziła przez przejście dla pieszych. Pchała przed sobą wózek, a w nim znajdowała się jej 4-miesięczna wnuczka.

W tym samym momencie ulicą Paderewskiego w Lubinie jechał motocyklista. Nie zwrócił uwagi, że zbliża się do przejścia dla pieszych. Tym bardziej, że przed przejściem stał już zatrzymany samochód.

Motocyklista potrącił wózek z dzieckiem. I odjechał z miejsca zdarzenia!

Na szczęście babci i jej wnuczce nie stało się nic poważnego.

Również na szczęście w samochodzie znajdowała się kamera pokładowa, która wszystko nagrała. Kierowca zgłosił się na policję jako świadek, wraz z nagraniem. Na podstawie tego materiału policjanci zidentyfikowali motocyklistę – okazał się nim 26-latek z Lubina. Nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem.

26-latek odpowie teraz przed sądem za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grozi mu grzywna do 5000 zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 3 lat.

Pamiętajcie, niezatrzymanie się przed przejściem, jeżeli inny pojazd już to zrobił, oznacza ogromne narażenie pieszych na śmierć.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły