Lubin: motocyklista nie zatrzymał się przed przejściem, potrącił wózek z dzieckiem

- Piotr Jędrzejak

Zdarzenie mogło być tragiczne w skutkach, ale szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Motocyklista nie tylko zbiegł z miejsca zdarzenia, ale także nie miał uprawnień.

78-letnia kobieta prawidłowo przechodziła przez przejście dla pieszych. Pchała przed sobą wózek, a w nim znajdowała się jej 4-miesięczna wnuczka.

W tym samym momencie ulicą Paderewskiego w Lubinie jechał motocyklista. Nie zwrócił uwagi, że zbliża się do przejścia dla pieszych. Tym bardziej, że przed przejściem stał już zatrzymany samochód.

Motocyklista potrącił wózek z dzieckiem. I odjechał z miejsca zdarzenia!

Na szczęście babci i jej wnuczce nie stało się nic poważnego.

Również na szczęście w samochodzie znajdowała się kamera pokładowa, która wszystko nagrała. Kierowca zgłosił się na policję jako świadek, wraz z nagraniem. Na podstawie tego materiału policjanci zidentyfikowali motocyklistę – okazał się nim 26-latek z Lubina. Nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem.

26-latek odpowie teraz przed sądem za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grozi mu grzywna do 5000 zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 3 lat.

Pamiętajcie, niezatrzymanie się przed przejściem, jeżeli inny pojazd już to zrobił, oznacza ogromne narażenie pieszych na śmierć.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl