Nietypowy onboard z testów Ducati MotoGP: podgląd na przednie koło
Piotr Jędrzejak
4 września 2019

Przysięgamy, że to nie jest najbardziej spektakularne nagranie z MotoGP. Ale jest tak nietypowe, że nie możemy oderwać wzroku!

Film udostępnił profil MotoGP na FB, a nagrany został przez ekipę Ducati, czyli Pramac Racing. W trakcie testów na torze Misano, przyczepiono kamerę pod motocyklem Francesco Bagnaia. Z tak nietypowego punktu widzenia obserwujemy trudne życie przedniej opony. Zaczynamy od wyjazdu z boksu i pokonujemy kilka okrążeń…


(Jeżeli player nie działa, warto obejrzeć to u źródła – klik.)

Nagranie jest hipnotyzujące. Można podejrzeć kilka ciekawych aspektów. Na przykład przednie koło, a więc kierownica, w zakrętach pozostaje praktycznie prosto – najwięcej skręcania paradoksalnie występuje, gdy koło się unosi na wyjściach, albo na ostrych hamowaniach gdy motocykl tańczy. Albo zobaczcie, co to znaczy wykorzystanie całej szerokości toru – jeżeli trzeba, Francesco z chirurgiczną precyją porusza się od jednej do drugiej białej linii. Co ciekawego jeszcze zauważyliście?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły