Linka pomiędzy drzewami – to nie są żarty!
Piotr Jędrzejak
19 maja 2014

Czasami zwyczajnie nie wierzymy w to co widzimy. Ludzie naprawdę rozwieszają w lasach linki, i to takie wytrzymałe, stalowe!

Pewnie pamiętacie ostatnią burzę na FB, która to rozpoczęła się od komentarza dotyczącego linek pod artykułem MotoRmanii, a zakończyła na ogromnej aferze w całym internecie? Wszystko okazało się prowokacją grupy internetowych trollów, więc o całej sprawie można zapomnieć. Jednak to, co zobaczycie za chwile, dzieje się naprawdę.

Grupa offroadowców w swoich terenówkach jeździ po lesie. Co spotykają na swojej drodze? Metalowy drut rozciągnięty pomiędzy drzewami! A co jest kilkanaście metrów dalej? Kolejna pułapka – i wcale nie jest to przesadzone określenie. Tym razem linka/ drut jest podwójny, a część owinięta na drzewie została zakamuflowana warstwą błota. Przecież ofiara nie może zauważyć pułapki…

Nie można tu mówić o przypadku. Nie można tutaj wykręcić się, że linka jest na podwórku i jeszcze wczoraj suszyło się tam pranie. Ta linka zawisła tylko i wyłącznie w jednym celu: upolować motocyklistę lub quadowca. Fakt, że tacy ludzie istnieją, jest niemalże tak samo przerażający, jak poparcie dla rozwieszających linki. Pod filmem na YouTube znaleźć można prawdziwy ogrom komentarzy akceptujących i zachęcających do tego typu działań.

Motocykle i quady rozjeżdżające las mogą być uciążliwe, pojmujemy to. Historia zna nawet przypadki, w których dochodziło do celowych potrąceń przez quadowców/ motocyklistów i przyznajemy, że jest to delikatnie sprawę ujmując, niegodne. Ale odwet w postaci rozstawiania pułapek na ludzi?! Pułapek, które mogą prowadzić do kalectwa lub śmierci? Sami to skomentujcie…

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły