Kalendarz Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro 2022/2023 – dwie rundy w Polsce

- MotoRmania

Międzynarodowa Federacja Motocyklowa FIM ogłosiła długo oczekiwany kalendarz Mistrzostw Świata SuperEnduro 2022/2023. W zbliżającym się wielkimi krokami sezonie zaplanowano aż 7 rund, z czego dwie najważniejsze – czyli rozpoczęcie i zakończenie Mistrzostw – rozegrane zostaną w Polsce.

Zgodnie z tradycją zawodnicy rozpoczną rywalizację grudniową rundą w Polsce. Gospodarzem będzie Kraków, gdzie 6-cio krotny Mistrz Świata – Tadeusz „Taddy” Błażusiak wraz z aktualnym Mistrzem Świata Juniorów – Dominikiem Olszowym rozpoczną walkę o tytuł mistrzowski przy akompaniamencie dopingu czternastotysięcznej widowni.

7 stycznia Mistrzostwa przeniosą się do dobrze znanej zawodnikom Sachsen Areny w niemieckim mieście Riesa. Następnie, co dwa tygodnie, SuperEnduro odbywać się będzie w kolejnych krajach, w tym także po wielu latach przerwy we Francji, a finał całego cyklu powróci 18 marca do Polski.

„To ogromny zaszczyt dla nas Polaków, jak i promotora tego niesamowitego wydarzenia, że otrzymaliśmy możliwość organizacji dwóch najbardziej prestiżowych rund całego cyklu – czyli rozpoczęcia i zakończenia sezonu. Dołożymy wszelkich starań, aby obydwie rundy były zorganizowane na najwyższym światowym poziomie.”

– skomentował Tomasz Gagat promotor SuperEnduro w Polsce.

Wstępny kalendarz Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro 2022/2023:

  • 10 grudnia 2022 (sobota) – Tauron Arena Kraków, Polska
  • 7 stycznia 2023 (sobota) – Sachsen Arena Riesa, Niemcy
  • 21 stycznia 2023 (sobota) – /do potwierdzenia/
  • 4 lutego 2023 (sobota) – Papp Laszlo SportArena Budapest, Węgry
  • 17 lutego 2023 (piątek) – Palais Nikaia Nice, Francja
  • 2 marca 2023 (czwartek) – Pais Arena Jerusalem, Izrael
  • 18 marca 2023 (sobota) – Arena Gliwice, Polska

Oczekując na rozpoczęcie nowego sezonu zmagań Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro w TAURON Arenie Kraków zachęcamy do śledzenia poczynań Tadeusza Błażusiaka, który w tym roku postanowił zrobić porządną rozgrzewkę i aktualnie walczy o swój 6-ty tytuł Mistrza Ameryki – AMA EnduroCross. Po 3 rundach (połowa całego cyklu) Taddy plasuje się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej!

Więcej informacji o finałowej rundzie w Gliwicach – 18 marca 2023 – już wkrótce… Tymczasem szykujcie się na rozpoczęcie sezonu 10 grudnia 2022 w Krakowie – ekstremalne, niezapomniane emocje gwarantowane!

Bilety na Mistrzostwa Świata SuperEnduro w Krakowie dostępne na:
Eventim.pl: https://www.eventim.pl/artist/superenduro/
E-bilet.pl: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-motorowe/super-enduro/

Więcej informacji: https://www.super-enduro.com.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/superenduro.poland

Wydarzenia:
Kraków: https://www.facebook.com/events/1175384763304363/
Gliwice: https://www.facebook.com/events/518195169644712/

Źródło / Organizator: Agencja Sport UP

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl