Jak poprawić skuteczność układu hamulcowego? Przewody w stalowym oplocie TRW

- MotoRmania

Zwykłe, gumowe przewody hamulcowe mają ograniczoną żywotność, a rozciągliwa natura gumy przyczynia się do obniżenia wydajności układu hamulcowego. Przewody w stalowym oplocie poprawią nie tylko jakość jazdy, ale także bezpieczeństwo.

informacja prasowa

Tradycyjne, gumowe przewody hamulcowe mają trwałość zaledwie pięciu lat. Po upływie tego czasu hamulec staje się „miękki”, a wyczucie dokładnego punkt zadziałania oraz dozowalność i wydajność układu znacząco spada. Na szczególne ryzyko narażone są motocykle jeżdżące po torze lub na takich drogach, gdzie niezbędne są częste i mocne hamowania, a także motocykle ciężkie. Jeżeli z każdym kolejnym hamowaniem, skuteczność hamulców znacznie spada, należy przyjrzeć się przewodom hamulcowym.

Rozwiązaniem problemu i alternatywą dla fabrycznych, gumowych przewodów są wydajniejsze i dużo bezpieczniejsze przewody w stalowym oplocie marki TRW.

trw przewody hamulcowe w stalowym oplocie (2)

Przewody w stalowym oplocie oferowane przez markę TRW zapewniają wyraźną poprawę dozowalności, momentu zadziałania, a także siły docisku klocków hamulcowych do tarczy, zwiększając bezpieczeństwo zwłaszcza w najbardziej ekstremalnych warunkach jazdy. Rdzeń przewodu został wykonany z teflonu produkowanego przez koncern DuPont. Zewnętrzny oplot ze stali szlachetnej zapewnia maksymalną ochronę rdzenia przy dużej elastyczności i wytrzymałości mechanicznej.

Wymiana gumowych przewodów na stalowe ma dodatkowe korzyści: przewody w stalowym oplocie oferowane przez TRW nie wymagają serwisu, nie starzeją się i nie zużywają. Nie ma także granicznego okresu ich żywotności. Dodatkowym atutem będą wydłużone okresy wymiany płynu hamulcowego. Wszystkie przewody hamulcowe w stalowym oplocie wyprodukowane przez TRW posiadają homologację TÜV.

trw przewody hamulcowe w stalowym oplocie (8) trw przewody hamulcowe w stalowym oplocie (5) trw przewody hamulcowe w stalowym oplocie (6)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl