I Karpacz Custom Bike Show 2023 – 4-5 sierpnia

- MotoRmania

HD-Tour, organizator Polish Bike Week (PBS) oraz firma Game Over Cycles, najbardziej znany polski producent motocykli typu custom zapraszają na I Karpacz Custom Bike Show 2023. Będzie to wyjątkowy konkurs motocykli typu custom zorganizowany w ramach Polish Bike Week. PBS to impreza o wymiarze międzynarodowym, która odbywa się co roku w Karpaczu. Wydarzenie jest wpisane w oficjalny kalendarz HOG (Harley Owners Group™) i rokrocznie gromadzi u podnóża Sudetów kilka tysięcy motocykli oraz dziesiątki tysięcy fanów motoryzacji. W 2022 roku na Polish Bike Week gościło 15 000 pojazdów i 30 000 uczestników. W tym roku organizatorzy spodziewają się 100 000 zwiedzających oraz 120 wystawców.

I Karpacz Custom Bike Show 2023 to konkurs customowy, jakiego jeszcze w Polsce nie było. Jest organizowany we współpracy z Game Over Cycles, najbardziej utytułowaną polską firmą customową, której maszyny były nagradzane na największych oraz najbardziej prestiżowych imprezach świata. Maszyny GOC zdobyły 24 nagrody, w tym 17 międzynarodowych, na takich imprezach jak European Bike Week w Austrii czy Daytona Bike Week i Sturgis Rally w USA.

Partnerami konkursu są również polski oddział firmy Anest Iwata, uznanego na świecie japońskiego producenta pistoletów natryskowych, firma Novol, największy polski producent rozwiązań dla lakiernictwa oraz Eagle Motorcycles Rent & Trave, firma zajmująca się organizacją wypraw motocyklowych.

Karpacz Custom Bike 2023 Show odbędzie się w ramach Polish Bike Week 2023 w dniach 4-5 sierpnia.

Motocykle można zgłaszać w siedmiu kategoriach:

  1. Chopper / Bobber
  2. Modyfikowany Harley
  3. Crazy Bike
  4. Old School
  5. Trike
  6. Sportsbike
  7. Cafe Racer

Poza nagrodami w poszczególnych kategoriach jury przyzna dwa wyróżnienia specjalne, a uczestnicy zlotu wybiorą najładniejszy motocykl imprezy, zostaną więc również rozdane nagrody za:

  • Malowanie
  • Best of Show
  • Nagroda Publiczności

Zwycięzca każdej kategorii otrzyma puchar oraz nagrodę rzeczową.

Zwycięzca kategorii Malowanie dodatkowo otrzyma spersonalizowane wylakierowanie kasku motocyklowego przez jednego z najbardziej cenionych polskich aerografistów – Piotra Parczewskiego, który ozdabiał kaski m.in. Kamila Stocha, mistrza świata i trzykrotnego mistrz olimpijskiego w skokach narciarskich oraz Roberta Karasia, mistrza i rekordzisty świata w ultra-triathlonie.

Zdobywca Nagrody Publiczności otrzyma zaproszenie na 6-dniową wyprawę po hiszpańskim wybrzeżu Costa Blanca.

Zwycięzca kategorii Best of Show dostanie zaproszenie VIP na Custombike-Show w Bad Salzuflen (Niemcy), największe na świecie targi modyfikowanych motocykli, wraz z zapewnionym noclegiem oraz możliwością prezentacji w Niemczech wyróżnionego w Karpaczu motocykla.

Oprócz nagród dla właścicieli motocykli, organizatorzy zaoferują dodatkowe atrakcje dla wszystkich uczestników imprezy. Na stoisku firm Iwata oraz Novol będą się prezentować gwiazdy polskiej i światowej sceny aerografu, odbędą się pokazy lakiernicze, zajęcia praktyczne dla odwiedzających, konsultacje oraz wsparcie lakiernicze i technologiczne. Dodatkowo, przy stoisku Iwata/Novol  będzie zorganizowana strefa chillout, gdzie będzie można znaleźć demobus z lemoniadą, leżaki i stoliki dla gości oraz profesjonalny symulator lotów BOEING 787 i F16”.

„Szykują nam się bardzo ciekawe zawody. Obecnie mamy już ponad 30 zgłoszeń do konkursu. Zarejestrowane pojazdy reprezentują takie marki jak Harley-Davidson, Honda, BMW, Dniepr. Nasz konkurs jest otwarty dla wszystkich motocykli, tak więc serdecznie zapraszamy właścicieli customów, którzy chcą zaprezentować swoje maszyny i wygrać atrakcyjne nagrody” – mówi Krzysztof Bienkiewicz, koordynator organizacji konkursu ze strony Game Over Cycles.  

Motocykle można zgłaszać do konkursu zarówno w dniu imprezy, jak i uprzednio online. Udział w zawodach jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje nt. konkursu, jego harmonogram oraz internetowy formularz zgłoszeń można znaleźć na stronie: https://karpaczcustombikeshow.pl

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl