BMW M Cup – Pawelec, Sobczyk i Byczkowski niepokonani w Poznaniu

- MotoRmania

Oleg Pawelec zdominował wyścigi drugiej rundy motocyklowych mistrzostw Polski klasy Superstock 1000, na torze w Poznaniu dwukrotnie stając na najwyższym stopniu podium w barwach ekipy BMW Sikora M Motorsport. Niepokonani w swoich kategoriach pozostają na wielkopolskim torze także zawodnicy BMW M Cup, Paweł Sobczyk i Sylwester Byczkowski.

18-letni Pawelec rozpoczynał drugą rundę mistrzostw Polski jako lider klasyfikacji generalnej po wygraniu obu majowych wyścigów na torze w Poznaniu. Także i tym razem młody zawodnik z Nowego Tomyśla narzucał tempo po starcie z pole position.

W sobotę Oleg wygrał kategorię Superstock 1000 mimo wyjazdu poza tor i widowiskowej pogoni. W niedzielę kontrolował sytuację i ponownie pokonał za sterami swojego BMW S 1000 RR wszystkich rywali na mocniejszych motocyklach klasy Superbike.

Po czterech pierwszych wyścigach sezonu Pawelec prowadzi w klasyfikacji generalnej z kompletem punktów i zwycięstw. Dwa kolejne wyścigi odbędą się za trzy tygodnie na słowackim Slovakiaringu.

W niedzielę na podium w Poznaniu stanął także czterokrotny mistrz Polski klasy Superbike Ireneusz Sikora, który ukończył zmagania na drugiej pozycji.

Ogromne emocje towarzyszyły także rywalizacji w trzeciej rundzie organizowanego przez BMW Motorrad Sikora pucharu BMW M Cup. W klasie Pro dwa kolejne zwycięstwa wywalczył co prawda Paweł Sobczyk, ale dwukrotnie mocno naciskał go Marcin Biernacki, podczas gdy podium uzupełnił Piotr Prendota.

W klasie Cup oba wyścigi na szczycie podium zakończył gdańszczanin Sylwester Byczkowski, który coraz mocniej naciska także czołówkę szybszej kategorii Pro. Drugi był w sobotę Kamil Młodawski, który po zaciętej walce z Piotrem Grylickim wywalczył swoje pierwsze podium w tym sezonie.

W niedzielę w rywalizacji o drugą lokatę Młodawskiego minimalnie wyprzedził z kolei Krzysztof Szypuła, który imponował tempem już podczas poprzedniej rundy na węgierskim Pannonia-Ringu.

Do walki w Poznaniu stanęło 27 zawodników dosiadających identycznie przygotowanych motocykli BMW S 1000 RR. Wśród nich także startujący jako VIP, 16-letni Milan Pawelec, który w barwach BMW Sikora M Motorsport wygrał niedawno na Węgrzech oba wyścigi mistrzostw Europy Alpe Adria.

Najszybsze trójki sobotnich wyścigów puchary i nagrody otrzymały z rąk stand-upera Rafała Paczesia, ambasadora BMW Motorrad Sikora, na którym wizyta w wyścigowym miasteczku M Town na torze Poznań zrobiła ogromne wrażenie.

Motocykliści BMW Sikora M Motorsport wrócą do walki już za dwa tygodnie, podczas rundy mistrzostw Europy Alpe Adria na znanym z MotoGP torze w czeskim Brnie, gdzie odbędzie się także czwarta runda BMW M Cup.

„Cieszę się z przebiegu weekendu i kolejnego podwójnego zwycięstwa, choć warunki nie były łatwe z powodu kapryśnej pogody i zmiennej przyczepności – mówi Oleg Pawelec. – W sobotę jechałem po rekord toru, ale popełniłem mały błąd, wyjechałem na pobocze i musiałem gonić rywali. W niedzielę obyło się już bez przygód, choć przyczepność była nieco niższa. Dziękuję zespołowi i nie mogę doczekać się pierwszych okrążeń na torze w Brnie.”

„To był pracowity, ale bardzo udany weekend – dodaje Ireneusz Sikora. – Oleg wygrał oba wyścigi klasy Superstock a Milan znów pokazał świetne tempo startując gościnnie w pucharze. Ja także stanąłem w niedzielę na podium, choć nieco brakowało nam podczas tej rundy przyczepności, a pogoda utrudniała dobór opon. Piękną walkę i coraz szybsze tempo pokazali również uczestnicy pucharu BMW M Cup, których postępy z każdym dniem robią na nas coraz większe wrażenie”.

„Bardzo dziękuję BMW Motorrad Sikora za zaproszenie za kulisy BMW M Cup – mówi Rafał Pacześ, który przed sobotnim wyścigiem przejechał okrążenie toru Poznań jako pasażer samochodu bezpieczeństwa, wyścigowego BMW M2 CLS. – Po raz pierwszy jestem na takich zawodach i jestem pod dużym wrażeniem profesjonalizmu, skali całego przedsięwzięcia i rodzinnej atmosfery. Piorunujące wrażenie zrobiło na mnie także genialne tempo Milana i Olega Pawelców, którzy choć mają zaledwie 16 i 18 lat, są bardzo szybcy. Sam jeżdżę modelem BMW R18, który jest wyjątkowo komfortowy i idealny na co dzień, ale zawsze jestem skory do wyzwań. Mam więc nadzieję, że uda mi się także wyjechać na tor za sterami BMW S 1000 RR”.

Więcej informacji o pucharze BMW M Cup oraz zespole BMW Sikora M Motosport na oficjalnej stronie www.bmw-mcup.pl oraz na oficjalnym profilu www.facebook.com/bmwmcup .

Informacja prasowa

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!