Dawid Nowak z życiowym wynikiem w Yamaha R3 bLU cRU European Championship

- MotoRmania

Dawid Nowak zajął szóste miejsce w pierwszym sobotnim wyścigu czwartej rundy Yamaha R3 bLU cRU European Championship. To najlepszy wynik 14-letniego  zawodnika Szkopek Team w historii jego startów w tym prestiżowym cyklu. W klasyfikacji generalnej awansował na 13. miejsce.

W  tegorocznym sezonie Yamaha bLU cRU European Championship Nowak rozkręca się z rundy na rundę. Po trudnym początku sezonu radzi sobie coraz lepiej i na torze Donington Park był już bardzo blisko ścisłej czołówki. Szóste miejsce w pierwszym wyścigu to jego życiowy wynik w tej serii – wcześniej kilkukrotnie zajmował dziewiąte miejsce. Zawodnik Szkopek Team dzielnie walczył też w drugim sobotnim starcie. Po błędzie na pierwszym okrążeniu spadł na koniec stawki, ale systematycznie odrabiał straty i ostatecznie zajął 12., punktowane miejsce. 

– W pierwszym wyścigu jechało mi się bardzo dobrze. Było dużo walki o pozycję i dużo wyprzedzania, a w takich warunkach radzę sobie coraz lepiej. Jestem bardzo dumny z szóstego miejsca, tym bardziej że miałem słabszy start i musiałem odjąć nieco gazu, gdy motocykl stanął na kole. W drugim wyścigu start był dużo lepszy, ale nieco przestrzeliłem czwarty zakręt i wylądowałem najpierw na żwirze, a potem na trawie. Po powrocie na tor nie byłem w stanie dogonić prowadzącej grupy, ale wyprzedziłem kilku zawodników i wywalczyłem trzy punkty – relacjonował Dawid Nowak.

Młody, utalentowany zawodnik już wcześniej świetnie radził sobie na Donington Park. W 2021 roku na tym torze zdobył swoje pierwsze w Yamaha bLU cRU, zostając najmłodszym punktującym zawodnikiem w historii tej bardzo wymagającej serii, skupiającej najbardziej utalentowanych zawodników z całego świata.

Dawid po raz kolejny potwierdził duży talent. W pierwszym wyścigu wyglądał świetnie, mimo słabego startu, a w drugim nie poddał się po błędzie i odrobił sporo pozycji. Widzę u niego duży niedosyt, bo Dawid wie, że w sobotę miał szansę nawet na jeszcze lepszy wynik. Ta sportowa ambicja i charakter to cechy, które pomogą mu się rozwijać i stawiać kolejne kroki w sportowej karierze – podsumował starty zawodnika Paweł Szkopek, szef Szkopek Team i mentor 14-latka

.

Na punktowanych pozycjach oba sobotnie wyścigi zakończył też drugi z zawodników Szkopek Team – Jakub Belak, który dwukrotnie zajmował 13. miejsce. W klasyfikacji generalnej Nowak przesunął się z 15. na 13. pozycję, a Belak pozostał na 19. miejscu. Kolejna runda Yamaha R3 bLU cRU European Championship odbędzie się już za dwa tygodnie we włoskiej Imoli.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl