Muzeum Motorowerów Moped Retro w Kasinie Wielkiej

- MotoRmania

Muzeum Motorowerów Moped Retro w Kasinie Wielkiej to nowa, niezwykła przestrzeń na małopolskiej mapie atrakcji. Przypadnie ona do gustu nie tylko miłośnikom motoryzacji, ale również poszukiwaczom ciekawych miejsc w Polsce. Turyści będą mogli zwiedzać obiekt od 6 lipca 2023 roku.

Niezwykła ekspozycja

Imponująca wystawa powstała dzięki wieloletniej pasji dwóch fanów motoryzacji. Od lat fascynowały ich motorowery, szczególnie zabytkowe modele. W najdalszych zakątkach Europy wyszukiwali ciekawe egzemplarze i sprowadzali do siebie, by z troską o wszystkie detale, odrestaurować i przywrócić pierwotny wygląd oraz charakter danego modelu. Tak powstała największa w Polsce kolekcja prawie 400 eksponatów, z której na stałej wystawie można podziwiać około 100 z nich.

W świecie mopedów

W Muzeum Moped Retro, ujrzymy nie tylko polskie motorowery, ale także zagraniczne jednoślady, w tym tak znanych marek jak: Ducati, DKW, Java, Batavus, Honda, Triumph, Garelli. Na ekspozycji można również zobaczyć akcesoria z minionych czasów, takie jak dystrybutory czy kaski oraz poznać pasjonujące historie związane z historią motoryzacji.

Podróż w czasie

Muzeum znajduje się na górnej stacji ośrodka narciarskiego Kasina Ski & Bike Park, a jego ekspozycja przypomina gigantyczną szafę z mnóstwem szuflad i szufladek. W każdej z nich kryją się niezwykłe tajemnice mopedów – wystarczy je tylko otworzyć…

Największą część kolekcji stanowią pojazdy z lat 50. i 60. XX wieku.  Złota era mopedów zbiegła się m.in. z rewolucją obyczajową. Motorower, choć dzisiaj może to wydawać się nieco zaskakujące, oznaczał wtedy również wolność i niezależność. – Przypomina Sławomir Pala, Prezes Kasina Ski & Bike Park. – Już teraz zapraszamy na ekscytującą podróż w świat z początku XX wieku, „kiedy to motorower był czymś nowym, egzotycznym, powiewem luksusowego świata”.

Godziny otwarcia

  • Czwartek-piątek: 11.00 – 18.00
  • Sobota-niedziela: 10.00 – 18.00

Do muzeum można dostać się nowoczesną, 6 osobową kolejką krzesełkową, wyposażoną w osłony przeciwwiatrowe. Kolej poza sezonem narciarskim wywozi również wózki inwalidzkie (nie elektryczne). Nasza obsługa chętnie pomoże wsiąść i zsiąść z kolei osobom z ograniczeniami ruchowymi.

Szczegóły na www.mopedretro.pl

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl