Gostyń: skuterzysta uderza w szlaban, upada na torowisku

- Piotr Jędrzejak

Świadkowie pomogli skuterzyście wstać. PKP publikuje ten film w ramach akcji „szlaban na ryzyko”.

Miejsce zdarzenia to przejazd kolejowy przy ul. Leśnej w Gostyniu. Akcja działa się pod koniec sierpnia, po godzinie 14:00. Teraz PKP publikuje nagranie.

Jak czytamy w krótkim, oficjalnym opisie pod filmem: „PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. od lat prowadzą kampanię społeczną Bezpieczny przejazd -„Szlaban na ryzyko”. W ramach akcji pokazujemy filmy zarejestrowane przez kamery przemysłowe usytuowane na przejazdach kolejowo-drogowych. Zobaczcie materiał, na którym widać kierowcę motoroweru, który wjeżdża w zamknięte rogatki. Człowiek doprowadził do bardzo niebezpiecznej sytuacji, zagrożony był zarówno on jak i inni kierowcy.”

Nie mamy pojęcia jak to się stało, że kierowca nie zauważył szlabanu. Na szczęście obeszło się bez obrażeń i kolizji. Jak mówi Joanna Kubiak z PKP Polskie Linie Kolejowe: „Mężczyzna wstał z przejazdu z pomocą kilku postronnych osób, ale nie doznał obrażeń, które wymagałyby przyjazdu karetki pogotowia czy hospitalizacji. Poza motocyklistą nikomu nic się nie stało, choć sytuacja była groźna.”

Na szczęście skuter to lekki pojazd, który można było łatwo usunąć z przejazdu kolejowego. Chwilę później przejeżdżał w tym miejscu pociąg towarowy. Sprawca został ukarany mandatem karnym, a PKP będzie domagało się od niego pokrycia kosztów naprawy, które wyniosły ponad 1000 zł.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl