MT-09 w opcji enduro – spektakularna jazda!
Piotr Jędrzejak
19 września 2016

Tuner wyposażył Yamahę w offroadowe koła, zawieszenie z dłuższym skokiem, a teraz wyczynia na niej cuda!

Każdy producent chce mieć swojej ofercie jakiegoś crossovera, czyli motocykl łączący w sobie wiele cech z różnych segmentów. Mimo, że sprzęty szosowo-offroadowe od kilku lat są na topie, to nie sądzimy, aby Yamaha posunęła się aż tak daleko, jak ekipa a Dirt Freaks Japan.

Tak. To jest MT-09 w locie.

Ci Japończycy na co dzień zajmują się produkcją wszelkich akcesoriów z wysokiej półki, a przy okazji budują motocykle pokazowe. Ostatnio na warsztat wjechała Yamaha MT-09 i dostała zabieg offroadowy. Poza nowymi elementami z karbonu, motocykl ma nowe zawieszenie o dłuższym skoku, szprychowane felgi (19″ z przodu) i offroadowe opony Karoo 3.

Możecie obejrzeć, jak motocykl wyglądał na wystawie na targach, ale…

…Ale zdecydowanie bardziej polecamy oglądanie go w akcji. Tym bardziej, że za kierownicą siedzi Jun Mitsuhashi, zawodnik startujący w Dakarze samochodami i motocyklami. Gość wie co robi, a MT-09 (seryjnie 115 KM i 188 kg) ma szokujący potencjał offroadowy!

 

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły