MT-09 w opcji enduro – spektakularna jazda!

- Piotr Jędrzejak

Tuner wyposażył Yamahę w offroadowe koła, zawieszenie z dłuższym skokiem, a teraz wyczynia na niej cuda!

Każdy producent chce mieć swojej ofercie jakiegoś crossovera, czyli motocykl łączący w sobie wiele cech z różnych segmentów. Mimo, że sprzęty szosowo-offroadowe od kilku lat są na topie, to nie sądzimy, aby Yamaha posunęła się aż tak daleko, jak ekipa a Dirt Freaks Japan.

MT-09 Offroad DirtFreaks (2)

Tak. To jest MT-09 w locie.

Ci Japończycy na co dzień zajmują się produkcją wszelkich akcesoriów z wysokiej półki, a przy okazji budują motocykle pokazowe. Ostatnio na warsztat wjechała Yamaha MT-09 i dostała zabieg offroadowy. Poza nowymi elementami z karbonu, motocykl ma nowe zawieszenie o dłuższym skoku, szprychowane felgi (19″ z przodu) i offroadowe opony Karoo 3.

Możecie obejrzeć, jak motocykl wyglądał na wystawie na targach, ale…

…Ale zdecydowanie bardziej polecamy oglądanie go w akcji. Tym bardziej, że za kierownicą siedzi Jun Mitsuhashi, zawodnik startujący w Dakarze samochodami i motocyklami. Gość wie co robi, a MT-09 (seryjnie 115 KM i 188 kg) ma szokujący potencjał offroadowy!

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl