Ekstremalne wyścigi enduro wracają w Beskidach: Beskid HERO 2023

- MotoRmania

Beskid HERO 2023: Wierchomla Edition – powrót ekstremalnego Hard Enduro w górach Beskidów

Oczekiwany przez wszystkich powrót nadszedł! Po upływie czterech lat mamy przyjemność ogłosić, że wracamy z kolejną edycją Beskid HERO – największego, trzydniowego wyścigu Hard Enduro w kraju!

W dniach 2-4 czerwca kolejna edycja naszego wydarzenia czeka na wszystkich miłośników ekstremalnej rywalizacji w górach! Tego dnia kilkuset zawodników stanie do karkołomnej walki z wymagającym terenem i ambitnymi rywalami. W tym roku zawody odbędą się w zupełnie nowym miejscu, a także na całkiem nowej trasie. Gospodarzem naszego trudnego i jednocześnie największego polskiego wyścigu Hard Enduro będzie Wierchomla, a trasa będzie biegła przez Beskid Sądecki. Jesteśmy przekonani, że będzie to długa, zróżnicowana trasa i że zmiana lokalizacji nie wpłynie negatywnie na jakość czy trudność naszego wyścigu, o czym już teraz świadczą wizje lokalnych ekspertów.

Jaki teren czeka na uczestników wydarzenia?

„Wierchomlę odwiedziłem w ubiegłym roku dwukrotnie, aby dokładnie eksplorować tereny, na których zorganizujemy Beskid HERO. Teren jest zróżnicowany, będzie dużo potoków/wąwozów oraz kilka bardzo ciekawych podjazdów i zjazdów. Będą również elementy szybsze, na których złapiecie flow i oddech przed kolejnymi technicznymi sekcjami. Z wstępnego wytyczenia wychodzi nam pętla o długości około 20 kilometrów.” – zdradził Tomasz Gagat, organizator wydarzenia.

Jakie klasy startowe są przewidziane?

Łącznie, uczestnicy zmierzą się ze sobą w sześciu kategoriach startowych:

  • PRO – kategoria dla profesjonalnych zawodników, bardzo trudna trasa,
  • EXPERT, EXPERT MASTERS – kategoria dla zaawansowanych, trudna trasa,
  • HOBBY, HOBBY MASTERS, KOBIETY – łatwiejsza trasa

Jak wyglądać będzie formuła zawodów?

Zawody składać się będą z trzech dni rywalizacji. Pierwszy dzień to prolog, który ma za zadanie określić kolejność startową przed dalszą rywalizacją /czas prologu wliczany będzie do wyniku końcowego zawodnika/. Prolog będzie do przejechania dwukrotnie, a do klasyfikacji generalnej będzie liczyć się lepszy czas.
Drugiego dnia na uczestników czekać będzie pętla o długości około 20 kilometrów, którą będziecie musieli pokonać trzykrotnie. W niedzielę z kolei odwracamy kierunek – trasa prowadzić będzie w drugą stronę – klasy Hobby i Kobiety będą miały do pokonania dwie pętle – pozostałe kategorie czekają trzy kółka.

Czy przewidziane są jakieś udogodnienia?

Na miejscu na uczestników czekać będzie zaplecze gastronomiczne, sanitarne oraz paddock z możliwością ustawienia kamperów czy namiotów teamowych.

Kiedy ruszają zapisy?

Zapisy na zawody ogłosimy w najbliższych tygodniach. W poprzednich latach wolne miejsca znikały jak świeże bułeczki, a listy startowe zapełniały się w ciągu kilku minut. Bądźcie więc czujni!

Więcej informacji: http://www.beskidhero.com/
Propozycje noclegów:
https://www.beskidhero.com/pl/noclegi-wierchomla/
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/2108330666032041
Facebook: https://web.facebook.com/BeskidHERO/
Organizator – Agencja Sport UP

Źródło: Informacja prasowa

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl