Polskie nadzieje w moto sportach: Jakub Belak i Dawid Nowak w prestiżowej serii Yamaha R3 bLU cRU European Cup

- MotoRmania

Jakub Belak został nowym zawodnikiem Szkopek Team. Utalentowany, 14-letni kierowca  w nadchodzącym sezonie będzie trenował i startował pod okiem mentora – Pawła Szkopka, który po zakończeniu kariery zawodniczej skupia się na pracy z młodymi zawodnikami. – Wierzymy w jego talent i jesteśmy przekonani, że razem możemy osiągać dobre rezultaty i dawać polskim kibicom dużo powodów do radości – powiedział najbardziej utytułowany polski kierowca.

Pochodzący z Oświęcimia Belak dołączy w Szkopek Team do swojego rówieśnika Dawida Nowaka. Obaj będą startować w Yamaha R3 bLU cRU European Cup, prestiżowej serii rozgrywanej przy mistrzostwach świata WSBK, w której rywalizują najbardziej utalentowani młodzi zawodnicy. Nagrodą główną w tych zawodach jest start w MŚ w klasie World Supersport300. Obu kierowców zobaczymy również w mistrzostwach Polski w klasie Supersport300, gdzie Nowak będzie bronił mistrzowskiego tytułu.

-– Jestem bardzo szczęśliwy, że Kuba dołącza do Szkopek Team. To rówieśnik Dawida Nowaka, więc na pewno będą się świetnie dogadywali i wspierali w stawianiu kolejnych kroków w motocyklowej karierze. Od pewnego czasu obserwowałem Kubę i pracę jaką wykonuje razem z ojcem, żeby rozwijać umiejętności. Widziałem ich ogromne zaangażowanie i pasję do motorsportu. Zaimponowało mi ich kompleksowe podejście i działania na wielu płaszczyznach – od zajęć z psychologiem po ćwiczenia poprawiające sprawność fizyczną i motoryczną. To wszystko powinno zaprocentować coraz lepszymi wynikami na torze. Jako Szkopek Team chcemy mu pomóc robić kolejne postępy. Wierzymy w jego talent i jesteśmy przekonani, że razem możemy osiągać dobre rezultaty i dawać polskim kibicom dużo powodów do radości – powiedział Paweł Szkopek, który będzie wspierał Kubę Belaka jako mentor.

Szkopek Team od kilku lat pomaga rozwijać się młodym kierowcom. W poprzednim sezonie zawodnicy zespołu zdobyli dwa mistrzostwa Polski i regularnie kończyli wyścigi Yamaha R3 bLU cRU European Cup w pierwszej dziesiątce. Sezon 2023 rozpoczną od testów w Misano 10 kwietnia, a niespełna dwa tygodnie później wystartują w dwóch wyścigach w Assen.

Jakub Belak starty motocyklowe rozpoczynał w 2020 roku od crossowych zawodów PitBike. Rok później przesiadł się na motocykl torowy, a w poprzednim sezonie wystąpił m.in. w Pucharze Polski i Pucharze Śląska (klasa SST250 oraz PitBike Junior). Mimo młodego wieku i niewielkiego doświadczenia jechał również w 8-godzinnych wyścigach Endurance w czeskim Trzyńcu.  W tegorocznym sezonie zadebiutuje w mistrzostwach Polski.

– Moich odczuć nie da się opisać, jest ich po prostu za wiele. Naprawdę jestem ucieszony z dołączenia do Szkopek Team jak i z szansy zmierzenia się w Yamaha bLU cRU z najlepszymi zawodnikami z całego świata. Dalej nie dowierzam, że Paweł Szkopek wypatrzył mnie spośród tylu dobrych zawodników w Polsce, którzy są bardziej doświadczeni ode mnie. Wydaje mi się, że rodzice są ze mnie dumni – podkreśla Kuba Belak.

Informacja Prasowa

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl