Częstochowa: sarna wbiega pod motocykl w obszarze zabudowanym
Piotr Jędrzejak
12 sierpnia 2019

Na szczęście prędkość motocyklisty była niewielka i nikomu nic się nie stało (poza samym zwierzakiem).

Dzikie zwierzęta są realnym zagrożeniem dla motocyklistów. Pamiętacie przypadek z Wrocławia, gdy na 3-pasmowej drodze jeleń trafił prosto w motocyklistę? Podobna sytuacja miała ostatnio miejsce w Częstochowie.

Grupa motocyklistów jedzie grzecznie przez obszar zabudowany. My jesteśmy „na kamerce” z Mikkserem. Chłopak jedzie Gixxserem, razem z pasażerką. Ekipa łączy się na interkomach, testują połączenie, beztrosko rozmawiają. Właśnie wjechali na teren Częstochowy. Są to obrzeża miasta, ale już obszar zabudowany – zwykła droga z domami jednorodzinnymi. Wtedy, jak filip z konopi, z pobocza wyskakuje nieduża sarna. Trafia prosto w Mikksera.

Na szczęście wszyscy jechali niezbyt szybko. Mikkser wprawdzie nałożył cenzurę na wskazania prędkościomierza, ale wyraźnie widać, że nie są to prędkości autostradowe. „Pamiętajcie, że na motocyklach nic was nie chroni i warto jeździć przepisowo. Ulica nie jest torem i musimy uważać na dziką zwierzynę, a także na innych uczestników ruchu” – podsumował trafnie Mikkser.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Poza samym zwierzakiem, który niestety nie przeżył spotkania z Suzuki.

P.S. od autora: „Znajomy, którego śmiech słychać w interkomie jechał spory kawałek przede mną i nie wiedział co się stało, myślał że się wygłupiamy i dlatego się śmiał, dopiero po chwili zorientował się, że mieliśmy wypadek.”

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły