Częstochowa: sarna wbiega pod motocykl w obszarze zabudowanym

- Piotr Jędrzejak

Na szczęście prędkość motocyklisty była niewielka i nikomu nic się nie stało (poza samym zwierzakiem).

Dzikie zwierzęta są realnym zagrożeniem dla motocyklistów. Pamiętacie przypadek z Wrocławia, gdy na 3-pasmowej drodze jeleń trafił prosto w motocyklistę? Podobna sytuacja miała ostatnio miejsce w Częstochowie.

Grupa motocyklistów jedzie grzecznie przez obszar zabudowany. My jesteśmy „na kamerce” z Mikkserem. Chłopak jedzie Gixxserem, razem z pasażerką. Ekipa łączy się na interkomach, testują połączenie, beztrosko rozmawiają. Właśnie wjechali na teren Częstochowy. Są to obrzeża miasta, ale już obszar zabudowany – zwykła droga z domami jednorodzinnymi. Wtedy, jak filip z konopi, z pobocza wyskakuje nieduża sarna. Trafia prosto w Mikksera.

Na szczęście wszyscy jechali niezbyt szybko. Mikkser wprawdzie nałożył cenzurę na wskazania prędkościomierza, ale wyraźnie widać, że nie są to prędkości autostradowe. „Pamiętajcie, że na motocyklach nic was nie chroni i warto jeździć przepisowo. Ulica nie jest torem i musimy uważać na dziką zwierzynę, a także na innych uczestników ruchu” – podsumował trafnie Mikkser.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Poza samym zwierzakiem, który niestety nie przeżył spotkania z Suzuki.

P.S. od autora: „Znajomy, którego śmiech słychać w interkomie jechał spory kawałek przede mną i nie wiedział co się stało, myślał że się wygłupiamy i dlatego się śmiał, dopiero po chwili zorientował się, że mieliśmy wypadek.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl